Lecytyna do picia i inne sposoby na bezsenność

Kategorie: 

Źródło: Internet

Masz problemy ze snem? Dowiedz się, co może ci pomóc. Oto 10 prostych sposobów.

 

Wstawaj regularnie

Codziennie wstawaj o tej samej porze. Dzięki temu twoje ciało nauczy się budzenia w określonym czasie, a nie w ciągu nocy. Pamiętaj, że ta zasada dotyczy także weekendów!

Ogranicz alkohol i kofeinę

Kofeina może nie tylko powodować trudności z zaśnięciem, ale także wpływać na częste przebudzenia. Również alkohol, który początkowo zadziała uspokajająco, może prowadzić do częstych wybudzeń ze snu.

Zrezygnuj z drzemek

Co prawda drzemki bywają dobrym sposobem na szybką regenerację sił w ciągu dnia, jednak w twoim przypadku mogą negatywnie wpływać na jakość snu w nocy. Jeżeli twoim problemem jest bezsenność, sen powinien ci się kojarzyć z regularnością, ciemnością i długim czasem.

Systematycznie ćwicz

Regularna aktywność fizyczna może poprawić jakość i ilość snu. Należy jednak unikać ćwiczeń na krótko przed pójściem do łóżka. Staraj się zakończyć trening co najmniej trzy godziny przed planowanym snem.

Ogranicz aktywności w łóżku

Łóżko jest przeznaczone do spania. Nie czytaj, nie ucz się, ani nie rozmawiaj w łóżku przez telefon. Nie oglądaj w nim także telewizji i nie słuchaj radia. Wszystkie te czynności mogą zwiększać twoją czujność i utrudniać ci zaśnięcie. Najlepiej wykonywać je nie tylko poza łóżkiem, ale także – poza sypialnią.

Nie jedz tuż przed pójściem spać

Posiłek zjedzony tuż przed pójściem do łóżka może aktywować system trawienny i utrzymywać cię w stanie czuwania. Niekorzystnie zadziała także wypicie przed snem dużej ilości płynów.

Zorganizuj wygodne warunki do spania

Twoje łóżko musi być wygodne. Sypialnia powinna sprzyjać zasypianiu i pozostawaniu w stanie uśpienia. Dlatego zadbaj o kontrolę temperatury, oświetlenia i hałasu w tym pomieszczeniu. Jeżeli masz zwierzaka, który śpi w twoim pokoju i mąci ciszę w nocy, rozważ zorganizowanie mu miejsca do spania gdzie indziej.

Nie rób planów w łóżku

Jeśli przed zaśnięciem masz zwyczaj planować kolejny dzień, zmień to. Czas na zrobienie planów postaraj się wygospodarować w ciągu dnia, np. po obiedzie. Listę zawodowych zadań rób przed wyjściem z pracy.

Zapytaj w aptece o lek

Możesz także sięgnąć po lek na bezsenność dostępny bez recepty. Zapytaj farmaceutę o produkt, w którym znajdują się witaminy z grupy B i lecytyna do picia. Składniki te uspokajają, poprawiają jakość snu oraz pamięć i koncentrację. Są zalecane w stanach stresowych i nadpobudliwości nerwowej. Płynna forma preparatu ułatwia połknięcie.

Zapraszamy po więcej informacji: http://vitabuerlecithin.pl/poradnik/moc-lecytyny/

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Skomentuj