Paracetamol utrudnia odczuwanie emocji

Kategorie: 

dreamstime.com

Nowe badania przeprowadzone na Uniwersytecie Stanowym w Ohio wykazały, że paracetamol nie tylko blokuje ból fizyczny, ale psychiczny. Wcześniej taki skutek uboczny przyjmowania leku nie był znany - informuje Zee News. Paracetamol jest głównym składnikiem wielu powszechnie dostępnych leków przeciwbólowych.


Uczestnicy badania oceniali fotografie, które miały za zadanie wywołać silne emocje. Naukowcy zauważyli, że wolontariusze, którzy przyjmowali paracetamol, zdjęcia wydawały się mniej pozytywne i negatywne, w porównaniu do grupy kontrolnej.


Dowodzi to jednoznacznie, że środki przeciwbólowe są w stanie kontrolować stan emocjonalny człowieka. Wyniki badań mogą okazać się bardzo cenne dla psychologów i psychiatrów. Od dłuższego czasu próbowano ustalić, czy za pozytywne i negatywne emocje odpowiadają te same czynniki biochemiczne.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika eljasz

"są w stanie kontrolować stan

"są w stanie kontrolować stan emocjonalny człowieka." - bo ból nie wynika z neuronów tylko ze świadomości, a ona nie jest efektem działania neuronów tylko działania procesora www.lifechip.pl
fiyzyka nie umie wyjaśnić w jaki sposób prąd z neuronów ukazuje się na powierzchi głowy - wszystkie badania  zewnętrzne mózgu zwane EEG są FAŁSZERSTWEM !

0
0
Portret użytkownika rbk17

Potwierdzam, sam często

Potwierdzam, sam często stosuję i gdy ból głowy minie czuję się dużo lepiej niż jakby wcale mnie głowa nie bolała.

0
0

Skomentuj