Naukowcy zalecają kobietom w ciąży jeść czekoladę

Kategorie: 

dreamstime.com
Wiele kobiet w czasie ciąży miewa "zachcianki" na niektóre produkty spożywcze. Najbardziej popularne wśród ciężarnych kobiet są pikle, pikantne jedzenie i czekolada.Naukowcy z Uniwersytetu Laval odkryli,  że czekolada stymuluje wzrost płodu i wywiera pozytywny wpływ na łożysko. Ponadto zmniejsza ryzyko niebezpiecznych powikłań.
 
W przeprowadzonym badaniu wzięło udział 129 kobiet, które były w 11-14 tygodniowej ciąży. Uczestniczkom dwa razy wykonano USG. Korzystając z tej metody, naukowcy oceniali szybkość przepływu krwi w naczyniach macicy, płodu i łożyska, podaje The Daily Mail
 
Kobiety zostały podzielone na dwie grupy. Pierwsza grupa jadła czekoladę o wysokiej zawartości flawonoli, a druga - o niskiej. W ciągu 12 tygodni uczestniczki spożywały codziennie 30g czekolady. Specjaliści obserwowali kobiety do porodu. Przepływ krwi w naczyniach macicy, łożyska i płodu pod koniec badania u uczestniczek z obu grup uległa znacznej poprawie. 
 
Naukowcy oceniali również ryzyko wystąpienia nadciśnienia tętniczego w ciąży, wystąpienia niskiej wagi urodzeniowej dziecka, a także oceniali ciężar łożyska. Dla wszystkich tych parametrów między dwiema grupami kobiet nie było żadnych różnic. Badacze doszli do wniosku, że czekolada ma pozytywny wpływ na płód i łożysko, bez względu na to jak dużo zawiera flawonoli.
 
 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Sylwia Kotowska

Tyle sie słyszy co można jesć

Tyle sie słyszy co można jesć a czego nie w ciąży że zgłupieć można ale tego z czekoladą nie słyszałam. Smile

0
0

Skomentuj