Problemy z erekcją są normalne. Jak sobie z nimi radzić?

Źródło: pixabay.com

Problemy z erekcją, określane w języku angielskim jako ED (erectile dysfunction) dotykają mężczyzn w każdym wieku. Nie jest regułą, iż zaburzenia potencji dotyczą panów nadużywających alkoholu i papierosów, mających problemy ze stabilizacją w związku uczuciowym lub tych, dla których praca jest sensem istnienia. Przyczyn problemów z erekcją jest znacznie więcej, jednak istnieje wiele, skutecznych sposobów na odbudowę sprawności seksualnej.

Najczęstsze przyczyny problemów z erekcją u mężczyzn 

Zastosowanie takich produktów jak Inventum czy Mensil może stać się skutecznym sposobem na problemy z erekcją. Zawierają one substancję czynną o nazwie syldenafil, dzięki której możliwe jest osiągnięcie erekcji i jej długie utrzymanie. Jednak w przypadku problemu, pojawiającego się coraz częściej warto zdiagnozować jego przyczynę. Zaburzenia erekcji, czyli niemożliwość osiągnięcia wzwodu na czas odbycia satysfakcjonującego stosunku seksualnego mogą być przyczyną chorób, przebytych zabiegów, emocjonalnych problemów w związku oraz niezdrowego trybu życia, który powoduje wiele dysfunkcji organizmu. Wśród najczęściej wymienianych, bezpośrednich przyczyn problemów z erekcją są: 

  • choroby, np. miażdżyca, cukrzyca, SM), 
  • zaburzenia hormonalne (zbyt niski poziom testosteronu oraz zbyt wysoki poziom prolaktyny), 
  • przyjmowane leki (np. antydepresanty, leki moczopędne, na chorobę wrzodową), 
  • przebyte zabiegi (zwłaszcza w obrębie prostaty), 
  • zmęczenie, stres, bezsenność, 
  • zbyt mało aktywności fizycznej, 
  • pracoholizm, uzależnienie od alkoholu lub papierosów. 

Jakie są sposoby leczenie zaburzeń erekcji? 

Aby przeciwdziałać problemom związanym z erekcją, warto zidentyfikować problem, który jest ich przyczyną. Jeśli problem pojawił się i wiesz, że spowodowany jest przejściowymi trudnościami w życiu zawodowym lub prywatnym, z pewnością wystarczy zażyć suplement, dzięki któremu czynności seksualne powrócą do normy. Lek Maxigra to tylko jeden z przykładów suplementów na problemy z erekcją. W leku znajduje się substancja czynna o nazwie syldenafil, która ma działanie obwodowe. Znaczy to, że powoduje on erekcję przy stymulacji seksualnej. Poza przyjmowaniem suplementów, aby skutecznie wyeliminować problemy z erekcją zacznij uprawiać sport, najlepiej na świeżym powietrzu i zmień nawyki żywieniowe. Papierosy i alkohol nie sprzyjają udanemu życiu seksualnemu. 

Jak sobie radzić z zaburzeniami czynności seksualnych? 

Problemy z erekcją nie powinny być kwestią pomijaną, samoczynnie nie miną, a mogą stać się uciążliwością, która zmieni twoje życie seksualne w koszmar. Aby pozbyć się zaburzeń erekcji, mów o nich bez wstydu. To dotyczy wielu mężczyzn, nie warto więc udawać. Jeśli jesteś w grupie mężczyzn między 40., a 50. rokiem życia, zadbaj o zdrowy tryb życia i nie bój się mówić o tym, co cię niepokoi. Im szybciej zadbasz o jakość życia seksualnego, tym krótsze i mniej obciążające związek będą problemy z popędem seksualnym. Aktywność, zdrowa dieta, dobre relacje możesz wspomóc naturalnymi afrodyzjakami, które wpłyną na zwiększenie chęci na zbliżenie. Wybieraj sprawdzone suplementy oraz naturalne substancje, które wpłyną na twoje libido. Bądź pewny siebie, a twoje zaburzenia odejdą w niepamięć.  

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Skomentuj