114-latek wymienił produkty, które zapewniły mu długowieczność

Kategorie: 

Źródło: Facebook

Zmarły w grudniu 2015 r. w wieku 114 lat Bernando LaPallo przed śmiercią podzielił się z ludźmi bezcennymi radami. Wymienił 5 produktów, które pomogły mu przeżyć ponad 100 lat. 

  

Zapytany za życia starszy mężczyzna o klucz do długiego życia odpowiedział, że wszystko wiąże się z posłuszeństwem i umiarem. Bernando udzielił także wywiadu stacji Arizona’s News, gdzie ujawnił sekrety długowieczności. Przypisuje do niej dużą ilość odpoczynku, właściwą dietę, codzienny spacer oraz spożycie lokalnych, organicznych owoców i warzyw. Co ciekawe dodaje także, że nigdy w życiu nie chorował.

 

Starszy pan mówi, że "Jesteś tym, co jesz" i wymienia 5 produktów, którym zawdzięcza długowieczność:

 

1. Czosnek 

Wykorzystywana od czasów starożytnych do dzisiaj przechodzi różne badania, podczas których naukowcy odkrywają coraz to nowe korzyści z konsumpcji czosnku. Roślina m.in. wzmacnia układ odpornościowy, pomaga także w walce z rakiem, infekcjami i stanem zapalnym.  

 

2. Miód

Wspomaga zmagania z sezonowymi alergiami, jest bogaty w przeciwulteniacze, może przyśpieszyć gojenie się ran i jest pomocny w borykaniu się z trądzikiem. Przydaje się także, walcząc z przeziębieniem. Miód powinien być spożywany surowo. Pasteryzowany zabija pożyteczne składniki, takie jak naturalne probiotyki i drożdże.  

 

3. Cynamon

Dobrej jakości przyprawa ma znakomite benefity zdrowotne. Bogata jest w błonnik, mangan i wapń. Znany od lat cynamon jest szczególnie dobrą alternatywą dla osób cierpiących na cukrzycę. Niweluje także ryzyko wystąpienia nowotworu, hamuje zapalenie stawów czy pomaga przy przeziębieniu oraz podczas zaburzeń trawiennych.

 

4. Czekolada

Najbardziej kontrowersyjny produkt na liście Bernanda to dobra wiadomość dla miłośników czekolady. Należy jednak zachować umiar, bo jedzenie jej w nadmiarze jest szkodliwe. Kakao, składnik czekolady bogaty jest w katechiny pochodzenia roślinnego, przeciwutleniacze, składniki przeciwzapalne i wzmacniające zdrowie ogólne. Najbardziej zdrowa jest czekolada gorzka.

 

5. Oliwa z oliwek

Obfita w korzystne tłuszcze, które wzmacniają serce i mózg, oliwa z oliwek redukuje także ryzyko chorób układu krążenia. Także zawiera przeciwutleniacze oraz pomaga w walce z rakiem. Może być stosowana wewnętrznie i zewnętrznie. LaPallo twierdzi, że użycie oleju roślinnego pozwoliło mu również zachować gładką skórę.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Skomentuj