4 Sprawdzone sposoby na przesuszoną skórę twarzy

Kategorie: 

Źródło: shutterstock

Sucha skóra twarzy to problem przede wszystkim cery suchej. Nawilżenie twarzy kobiet, których sucha cera jest ich naturalnym stanem, jest dla nich codziennością. Jednak nie każdy krem do cery suchej działa tak samo dobrze. Nawilżanie twarzy wymaga całkiem sporej wiedzy oraz  metody prób i błędów. Aby krem do twarzy był naszym prawdziwym wsparciem, musi być dostosowany do naszych potrzeb. Nawilżający krem do twarzy może wykazywać także inne właściwości. Bardzo przesuszona skóra twarzy wymaga od Ciebie także podjęcia dodatkowych kroków. Przeczytaj ten artykuł i poznaj 4 sprawdzone sposoby na przesuszoną skórę twarzy. Dowiedz się, co polecają specjaliści.

 

 

Przesuszona skóra twarzy - sposób pierwszy.

 

Żeby uniknąć intensywnego przesuszenia skóry twarzy, musisz eliminować czynniki, które do tego prowadzą. Należą do nich przede wszystkim:

  • korzystanie z basenów - wszystkie baseny w mniejszym lub większym stopniu muszą wykorzystywać antybakteryjne działanie chloru. Niestety, chlor niesamowicie wysusza skórę doprowadzając do przesuszenia skóry twarzy. Jeżeli więc jesteś zapaloną pływaczką, lub amatorką biczów wodnych, lepiej zredukuj liczbę wizyt na basenie do niezbędnego minimum. Dodatkowo, możesz zabezpieczać te części ciała, które są najbardziej podatne na wysuszenie, za pomocą tłustego kremu.
  • uważaj na wodę w kranie - woda przeznaczona do mycia jest zazwyczaj ciężka i przyczynia się do przesuszania skóry. Myjąc twarz, korzystaj lepiej z naparów własnej roboty. Przygotuj większe naczynie (może być chociażby słoik), zaparz w nim rumianek, poczekaj aż wywar ostygnie, i zastępuj nim zwykłą wodę. Tak przygotowany napój można wykorzystać na kilka dni. Nie musisz codziennie robić nowego.
  • nie wystawiaj twarzy na bezpośrednie promieniowanie słoneczne - zawsze przed wyjściem na pełne słońce używaj kremów z mocnymi filtrami!

 

Przesuszona skóra twarzy - uważaj na mydło!

 

Tradycyjne mydło wykazuje działanie antybakteryjne, bardzo cenione w trosce o zachowanie odpowiedniej higieny. Poza eliminowaniem bakterii, mydło dodatkowo mocno wysusza skórę. Dlatego pamiętaj, żeby mydło trzymać z dala od Twojej buzi.


 

Przesuszona skóra twarzy - zaprzyjaźnij się z tonikiem

 

Dobrej jakości tonik, dostosowany do potrzeb Twojej cery, powinien stać się kosmetykiem równie ważnym co krem czy ulubiony puder. Tonik dba o odpowiedni poziom pH Twojej skóry, przez co zapobiega jej nadmiernemu wysuszeniu. Stosuj go zawsze po umyciu twarzy, przed nałożeniem kremu. Komfort nawilżenia poczujesz już po pierwszym użyciu.


 

Przesuszona skóra twarzy - uważaj na kosmetyki!


Odpowiednio dobrane kremy to fundament dobrej pielęgnacji każdego rodzaju skóry. Musisz bardzo uważnie przyjrzeć się swojej cerze. Jeśli nie jesteś w stanie sama określić, czy Twoja cera jest sucha, tłusta, mieszana czy normalna, udaj się po poradę do dermatologa. Znając swój typ cery dużo sprawniej dobierzesz odpowiedni krem. Zapytani o radę specjaliści Vichy powiedzieli nam, że bardzo cennym składnikiem kremów nawilżających jest kwas hialuronowy. Wybierając krem możesz zapytać sprzedawcę o te, które w swoim składzie zawierają kwas hialuronowy.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Skomentuj