5 naturalnych sposobów na zachowanie zdrowia w okresie zimowym

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Wiele sprawdzonych, domowych metod na walkę z przeziębieniem pozwala przez długi czas cieszyć się zdrowiem. Rozgrzewające herbatki, gorące kąpiele, olejki eteryczne czy gorące mleko z miodem to tylko kilka sposobów na walkę z uporczywym kaszlem, gorączką albo bólem gardła, które są powszechnie stosowane. Oprócz domowych metod na przeziębienie czasami konieczne jest sięgnięcie po środki, które są dostępne bez recepty, np. granulki homeopatyczne. Ich dobroczynny wpływ na stan zdrowia jest doskonałym uzupełnieniem innych, naturalnych metod leczenia.

Naturalne sposoby na zachowanie zdrowia

W czasie jesienno-zimowej aury nietrudno o przeziębienie i grypę, dlatego dobrze jest wspomagać swój organizm nie tylko w walce z objawami choroby, ale też zanim wirusy zaatakują. Warto na co dzień stosować 5 naturalnych sposobów, które pomogą zachować zdrowie:

  1. rozgrzewające herbaty,

  2. gorąca kąpiel z aromatycznymi olejkami,

  3. ciepłe mleko z miodem,

  4. gęsi smalec,

  5. homeopatia.

Domowe sposoby na pozbycie się infekcji

Niskie temperatury na dworze, kontakt z wirusami i osłabiona odporność przyczyniają się do częstych zachorowań w okresie jesienno-zimowym. Aby rozgrzać się po spacerze w chłodny dzień i nie dopuścić do przeziębienia warto pić napoje rozgrzewające, z których najlepsze działanie wykazują herbaty z sokiem malinowym, cytryną, miodem i imbirem, który ma właściwości przeciwzapalne. To także doskonały sposób na walkę z gorączką. Podobnie działa gorąca kąpiel, najlepiej z olejkami eterycznymi, np. eukaliptusowym lub sosnowym. Ta metoda sprawdzi się również w przypadku kataru, ponieważ aromatyczna para udrożni górne drogi oddechowe. Szybki sposób na przeziębienie, ale i zachowanie zdrowia to również codzienne picie ciepłego mleka z dodatkiem miodu. W walce z gorączką i uporczywym kaszlem przyda się miód lipowy i akacjowy, natomiast miód rzepakowy czy wrzosowy, są szczególnie pomocne w radzeniu sobie ze stanem zapalnym górnych dróg oddechowych. Do ciepłego mleka można również dodać gęsi smalec, który doskonale rozgrzeje i pomoże pozbyć się męczącego kaszlu.

 

Granulki homeopatyczne w walce z przeziębieniem

Jednym z najbezpieczniejszych sposobów na walkę z przeziębieniem są ogólnodostępne leki homeopatyczne, na przykład Oscillococcinum (przeczytaj więcej: http://oscillo.pl/produkt/wskazania-i-postac/). Znane od lat, charakteryzują się szeregiem korzystnych właściwości. Przede wszystkim, homeopatia opiera się na naturalnych składnikach, przez co jest bezpieczną, komplementarną, szybką i skuteczną metodą leczenia, którą z powodzeniem można stosować nie tylko u dorosłych, ale też u dzieci. Zażywanie garnulek homeopatycznych nie wywołuje skutków ubocznych, likwiduje objawy choroby, a także wykazuje działanie profilaktyczne i wspomagające leczenie, a nawet łagodzi niepożądane efekty stosowania niektórych leków i terapii. W okresie jesienno-zimowym stosowanie środków homeopatycznych może skutecznie uchronić przed rozwojem infekcji, a w przypadku zachorowania pomoże szybko pozbyć się objawów choroby.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Skomentuj