5 sprawdzonych sposobów na poprawę zdrowia psychicznego, które możesz zastosować już dziś

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Już drobne zmiany w Twojej codzienności mogą doprowadzić do znacznej poprawy Twojego zdrowia psychicznego. Nie należy tego bagatelizować, ponieważ to właśnie zdrowie psychiczne jest kluczem do podejmowania codziennych wyzwań i prowadzenia szczęśliwego, zdrowego życia.  

 

Zastanów się, co przyswajasz

W dzisiejszych czasach wiele osób spędza średnio 9 godzin dziennie na platformach społecznościowych, takich jak Facebook, Instagram czy Twitter, przeglądając zdjęcia i wyobrażając sobie „lepsze życie”, którego nie mają.

 

Nadmierne korzystanie z mediów społecznościowych powoduje, że ludzie stają się większymi materialistami i stale porównują się z innymi. Badania wykazały, że osoby, które spędzają więcej czasu w Sieci, doświadczają zwiększonego uczucia niepokoju oraz niskiej samooceny. Warto wziąć to pod uwagę i ograniczyć tego typu aktywności.

 

Twórz nowe wspomnienia

Wykorzystaj okazję, by zrobić coś, czego nigdy wcześniej nie robiłeś. Badania wyraźnie wskazują na to, że robienie nowych rzeczy pomaga nam w utrzymywaniu dobrego nastawienia. Dodatkowa rada jest taka, aby włączyć do swoich aktywności kogoś bliskiego.

Ogranicz spożycie alkoholu

Bez względu na to, czy definiujesz się jako osobę, która ma problem z alkoholem, czy nie, postaraj się pić mniej. Alkohol może poważnie zaburzać naszą percepcję rzeczywistości i wbrew pozorom nie zawsze poprawia nam humor. Spróbuj napojów bezalkoholowych – mogą być znacznie smaczniejsze.

 

Dziel się pozytywną energią

Pomaganie innym w potrzebie jest prostym sposobem na podniesienie własnej samooceny, a także po prostu poczucie się lepiej. Badania dowodzą, że osoby zapisane do wolontariatu posiadają niższy poziom stresu, ponieważ funkcja ta daje im poczucie sensu i uznania.

 

Jeśli czujesz się źle, odwiedź lekarza

Zastanów się – czy masz problemy z pamięcią? A może śpisz wystarczająco długo, a mimo to rano nie masz energii? Lub zupełnie odwrotnie, nie możesz zasnąć w nocy i przez większość dnia chodzisz półprzytomny? Wszystkie te objawy mogą dotyczyć Twojego zdrowia psychicznego i warto skonsultować je ze specjalistą. Pierwszym krokiem do uzyskania poprawy jest postawienie właściwej diagnozy, która pozwoli na dobranie odpowiedniego leczenia.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika olej CBD

zamiast antydepresantów

zamiast antydepresantów polecam olej CBD 5 % essenz  ma działanie antydepresyjnyme – łagodzi objawy depresji i stanów lękowych, działa również antypsychotycznie – łagodzi objawy chorób psychicznych i dolegliwości z tym związanych

0
0

Skomentuj