6 sprawdzonych sposobów na uporanie się z chrapaniem

Kategorie: 

Źródło: medicaldaily.com

Chrapanie z pewnością nie należy do najprzyjemniejszych rzeczy, gdy to nie my chrapiemy tylko nasz partner lub znajomy. Wtedy możemy myśleć, że to tykająca bomba, która uaktywnia się, gdy bliska nam osoba zasypia.

 

Niestety, jest duże prawdopodobieństwo, że gdy powiemy tej osobie o jej problemie to zacznie zaprzeczać, że to nieprawda. Skąd jednak ma ona wiedzieć, że nie chrapie, jeśli siebie nie słyszy? Jedynym wyjściem, aby dowieść swej racji wydaje się nagranie chrapania, by osoba, która to robi w końcu nam uwierzyła. Najlepszym wyjściem jest jednak wcześniejsze poznanie 6 sposobów, które pomogą pozbyć się uciążliwego kłopotu:

 

1. Oczyść swoje nozdrza​​

Jeśli twe nozdrza lub kanały nosowe są zablokowane, istnieje 90% ​​szans, że zaczniesz chrapać podczas snu. Pamiętaj o zadbaniu twoich nozdrzy tuż przed pójściem do łóżka.

 

2. Pozycja podczas snu ma znaczenie

Spanie na plecach powoduje największe prawdopodobieństwo chrapania. Gdy leżysz na plecach, zmuszasz przez to korzeń języka oraz podniebienie miękkie do cofania się w kierunku gardła, przez co zaczynasz wydawać nieprzyjemne dźwięki podczas snu. 

 

3. Bądź nawodniony

Im mniej wody przyjmujesz za dnia, tym większe ryzyko chrapania. Pij więc kilka szklanek wody dziennie, by uniknąć problemu.

 

4. Zrzuć zbędne kilogramy

Wiadomo, że osoby szczupłe także chrapią. Badania wykazały jednak, że jeśli masz nadwagę, to twoja szyja posiada zbyt dużą ilość tkanek, co może mieć wpływ na oddychanie, które w rezultacie oddziałuje na chrapanie.

 

5. Załóż ochraniacz na zęby przeciw chrapaniu 

Jeśli śpisz, powinieneś kupić sobie ochraniacz na zęby przeciwko chrapaniu, by nie sprawić przykrości osoby, z którą jesteś w jednym pokoju. Nie zapomnij jednak, że należy używać jej tylko, gdy idziesz spać oraz po konsultacji z lekarzem.

 

6. Unikaj alkoholu i palenia przed snem

Picie alkoholu i palenie papierosów na kilka godzin przed pójściem spać to najlepszy przepis na chrapanie, ponieważ nie pozwalasz przez to twoim mięśniom zrelaksować się. Może zaskoczy cię ciekawostka, że osoby, które nie mają problemów z chrapaniem po korzystaniu z tych używek przed snem zaczną chrapać.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)

Skomentuj