Akupunktura – naturalna metoda na uśmierzenie bólu

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Najnowsze badania dowodzą, że za pomocą akupunktury możliwe jest złagodzenie ostrego bólu. Co więcej, akupunktura może być równie skuteczna jak leki przeciwbólowe. Różnicą jest jednak wydłużony czas, w którym terapia zaczyna działać – około godziny.

 

Używanie akupunktury w celu złagodzenia bólu polega na umieszczaniu igieł w różnych częściach ciała w celu pobudzenia wyzwalania endorfin oraz innych procesów neurochemicznych, które mogą działać jako naturalne środki przeciwbólowe.

 

Od wielu pokoleń różne kultury na całym świecie wykorzystywały akupunkturę w leczeniu wielu dolegliwości, w tym w uśmierzaniu bólu. Praktyka jest jedną z najbardziej zaakceptowanych form medycyny uzupełniającej wśród australijskich lekarzy. W czterech szpitalach w Melbourne przydzielano akupunkturę pacjentom z bólami pleców, migrenami oraz urazami stawu skokowego.Rodzaj akupunktury, którą stosowano, polegał na zastosowaniu igieł w określonych punktach na ciele, indywidualnie dla każdej dolegliwości. Ból pacjenta oceniano po godzinie i co godzinę aż do wypisania ze szpitala. Dzwoniono także po 24-48 godzinach od wypisania.

 

80% pacjentów było zadowolonych z przeprowadzonej terapii, niezależnie od tego jaka dolegliwość była zwalczana. Jednak każde leczenie zapewniało ulgę dopiero po pierwszej godzinie. Akupunktura może być realną alternatywą w zwalczaniu bólu dla pacjentów, szczególnie atrakcyjną dla tych, którzy nie mogą lub nie chcą zażywać leków przeciwbólowych.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Skomentuj