Alkohol i demencja są ze sobą ściśle powiązane

Kategorie: 

dreamstime.com

Naukowcy apelują o ograniczenie spożywania alkoholu, zwłaszcza w zbliżającym się właśnie okresie sylwestrowym. Jak podaje News.com.au - nadużywanie alkoholu zwiększa bowiem ryzyko rozwoju demencji. 

 
Nowy Rok jest dobrym momentem do podjęcia pewnych decyzji, które mogą zmienić nasze życie. Dla wielu osób całkowita rezygnacja z alkoholu może okazać się niewykonalna, jednak można zmniejszyć ilość jego spożywania. Często jeden kieliszek prowadzi do drugiego, a ten do następnego, a nawet do całej butelki. 
 
Zdaniem naukowców z National Health Medical Research Council, mężczyźni i kobiety nie powinni spożywać więcej, niż dwie jednostki alkoholu dziennie. Przez jedną jednostkę alkoholu rozumie się pół piwa lub kieliszek wina. Trzymanie się tej zasady pozwala znacznie ograniczyć ryzyko związane z odniesieniem  urazów fizycznych i rozwoju chorób w wyniku spożywania alkoholu.
 
 
 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika RW

coś żle badali bo moi znajomi

coś żle badali bo moi znajomi nie mają demencji zawsze wiedzą gdzie zlaleść gorzałkę ,czasem nie pamiętają ile wypili ale to inna beczka .zanam wielu co nie pili a majż demencję.

0
0
Portret użytkownika Karlik

Coś mi tu nie gra.  Wręcz

Coś mi tu nie gra. 
Wręcz przeciwnie,  jak mam wychlane, pamiętam nawet tego gnoja sąsiada

0
0

Skomentuj