Amerykańscy naukowcy ogłaszają koniec epoki antybiotyków

Kategorie: 

www.123rf.com

Centrum Zwalczania i Zapobiegania Chorobom (CDC - amerykańska agencja rządowa, która zajmuje się zapobieganiem, nadzorem nad zdrowiem publicznym i zwalczaniem chorób) publicznie przyznała, że nadmierne stosowanie antybiotyków spowodowało katastroficzny wzrost superbakterii, z których powodu każdego roku umiera co najmniej 23.000 Amerykanów.

 

 

Taki wniosek zawarto w najnowszym raporcie, wydanym w 2013 roku przez CDC. Dokument dokładnie opisuje przypadki i ilość zgonów spowodowanych przez superbakterie, które użyskały odporność na antybiotyki.


Najbardziej zaskakuje jednak przyznanie, że współczesna medycyna poniosła porażkę w walce z chorobami zakaźnymi. Według ekspertów z CDC, sam pomysł wykorzystania substancji chemicznych kontroli drobnoustrojów był z góry skazany na porażkę. Natura szybciej dostosowuje się do zagrożeń chemicznych, niż firmy farmaceutyczne są w stanie stworzyć i wyprodukować nowe leki.


CDC uważa, ze era antybiotyków dobiegła końca, a jeśli juz teraz nie wykażemy się ostrożnością, wkrótce możemy znaleźć się w erze poantybiotykowej. Ich opinia powinna zwrócić szczególną uwagę lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, ponieważ już wkrótce może się okazać, ze nie będą mogli wyleczyć nawet najbardziej pospolitej infekcji.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Takitam

I właśnie po to nadużywano

I właśnie po to nadużywano antybiotyki by teraz trzeba było "leczyć" ludzi jeszcze droższymi nowej generacji. Teraz zapewne  wymyślą coś droższego i "lepszego"...

0
0
Portret użytkownika witamina c

Dlatego na wszystkie choroby

Dlatego na wszystkie choroby w Anglii mają tylko jedno lekarstwo PARACETAMOL. Dlatego chodzenie tu do doktora pierwszego kontaktu NIE MA SENSU!!! Albo samo przejdzie albo trafisz do szpitala i dopiero zaczynają cię leczyć. Na ból gardła pielęgniarka (lekarz pierwszego kontaktu!? Tak, tu pielęgniarka <dyplomowana> ma uprawnienia lekarza pierwszego kontaktu!, żart poprostu patrząc na wydawane opinie co ci dolega i stosowane lekarstwa, czy wręcz nie stosowanie żadnych) przepisała mi lek nie przeciwzapalny tylko przeciwbólowy!!! Który był na wszystkie bóle (po operacyjne, stawowe itd.) tylko nie na ból gardła!!! Spowodowany stanem zapalnym/infekcją! W Polsce nawet dziecko z przedszkola wie co to jest infekcja gardła i nie przepisałoby mi takiego lekarstwa na ból gardła! Innym razem lekarz po badaniu stwierdził, tak jest Pan chory. (Tyle to wiedziałem nim do niego poszedłem). Pytam co mam brać? Zdziwiony moim pytaniem stwierdził że mam sobie iść do sklepu i "COŚ" kupić. "Do sklepu" nie do apteki bo tu większość lekarstw leży na półce w sklepie bez recepty. Anglia to kpina nie medycyna! Lekarz nie zna łaciny! Dostaje papiery z Polski z opisem choroby po łacinie i pyta pacjenta co tam pisze!!! Bo on nie rozumie!!!

0
0
Portret użytkownika scolo

Zawsze zostanie

Zawsze zostanie wydezynfekowanie się od środka i czosnek żeby w autobusie trzymano się od ciebie z daleka.

0
0

Skomentuj