Amerykańskie szpitale rozpoczynają drukowanie protez 3D

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Producent drukarki 3D Stratasys donosi, że przedstawiciele spółki podpisali umowę współpracy z Ministerstwem Spraw Weteranów w USA. Efektem wspólnych działań będzie nowy program partnerski, w którym Stratasys wyposaży szpitale w drukarki 3D, które będą drukować protezy dla weteranów wojennych z niepełnosprawnościami.

 

Sprzęt planuje się udoskonalić we wszystkie niezbędne komponenty, materiały eksploatacyjne i sieciowe, dzięki którym drukarki będą mogły wymieniać dane z innymi urządzeniami, a także prowadzić statystyki.

 

Drukarki będą jednak mogły zostać zainstalowane jedynie przez pięć amerykańskich szpitali, gdzie pracownicy będą musieli odbyć specjalistyczne szkolenie do obsługi sprzętu. Szef Stratasys jest pewien, że w ciągu kilku lat jego firma będzie w stanie uzupełnić deficyt protez dla wszystkich potrzebujących ludzi.Firma stała się znana po wypuszczeniu na rynek drukarki 3D zdolnej do drukowania dużych obiektów. Zastosowanie urządzenia zostało szybko wykorzystane w przemyśle lotniczym, gdy nowością zainteresował się Boeing, Siemens oraz Ford. Dzięki tej samej drukarce można wydrukować na przykład całą kabinę samolotu.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Skomentuj