Apple będzie leczyć swoich pracowników w własnej klinice

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Amerykańska korporacja Apple planuje otworzyć własną klinikę leczniczą, w której będą mogli się leczyć wyłącznie jej pracownicy oraz ich rodziny. Co ciekawe, podobne oświadczenie wygłosił w zeszłym miesiącu Amazon. Czy to troska o pracowników, czy już całkowite zawładnięcie ich życiem?

 

Jak donosi CNBC, firma Apple planuje wprowadzić wiosną tego roku nowe praktyki medyczne, nazwane AC Wellness. Dwie kliniki marki z logo z jabłkiem zostaną otwarte w hrabstwie Santa Clara w Kalifornii. Jak zachwalają sami twórcy, klinika Apple ma świadczyć usługi „pełne współczucia i skutecznej opieki dla pracowników”.

 

Obecnie korporacja poszukuje pracowników medycznych, między innymi na stanowiska lekarzy pierwszego kontaktu, trenerów personalnych, pielęgniarek i wiele innych. Apple poszukuje także „projektantów” do tworzenia programów zapobiegających chorobom i promujących zdrowy styl życia. Ponadto, kliniki mają służyć za miejsca testowe dla różnych produktów i usług związanych ze zdrowiem.

Apple nie jest pierwszą firmą, która planuje samodzielnie leczyć swoich pracowników. W zeszłym miesiącu podobne ogłoszenie wydał Amazon, który zamierza stworzyć własną firmę medyczną we współpracy z Berkshire Hathaway i JPMorgan Chase. To przedsiębiorstwo nie pochwaliło się jednak żadną datą, więc wszystko wskazuje na to, że zostanie wyprzedzone.

 

Dążenie dwóch gigantów do wyłącznej opieki zdrowotnej nad swoimi pracownikami stawia pod znakiem zapytania przyszłość amerykańskiego systemu opieki zdrowotnej. Mogłoby się wydawać, że firmy kierują się w swoich działaniach dobrocią serca, ale jest to nic bardziej mylnego. Zgodnie z danymi Centers for Disease Control and Prevention (CDC), problemy zdrowotne przyczyniają się każdego roku do 69 mln zwolnień z pracy, co zmniejsza produkcję o 260 mld dolarów. Zdrowsi pracownicy po prostu kosztują firmę mniej.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)

Skomentuj