Aspiryna może być cudownym lekiem na raka

Image

Źródło: sxc.hu

Naukowcy ogłosili, że udało im się odkryć mechanizm przeciwnowotworowego oddziaływania aspiryny. Dodatkowo stwierdzili, że lek pomaga w spalaniu tkanki tłuszczowej.

 

Jak opublikowano w The Scientist w badaniu pod przewodnictwem Grahama Hardie i jego współpracowników z University od Dundee ustalono, że dawka kwasu acetylosalicylowego zwiększa aktywność kinazy białka AMPK, które reguluje przemianę materii i wzrost komórek, a także kontroluje ich równowagę energetyczną.

 

Po aktywności tego działka dochodzi do syntezy tłuszczowej i utleniania. Zaburzenia AMPK są związane z rakiem, cukrzycą oraz chorobami związanymi z kłopotami z wiązanymi z kontrolą apetytu.

 

Do swoich wniosków związanych z aspiryną naukowcy doszli badając dwie populacje referencyjne myszy laboratoryjnych, z których jedna była zmutowana z formą białka bez możliwości absorbcji salicylanu. Następnie porównano procesy spalania tłuszczu u dzikich osobników i zauważono, że proces utraty tkanki tłuszczowej był znacznie szybszy u dzikich myszy.

 

Salicylany obniżają również poziom glukozy we krwi. Naukowcy przyznali, że to zaskakujące odkrycie, że lek stosowany od dziesięcioleci ma bezpośredni wpływ na aktywację kinazy AMP.

 

Ocena

Średnia: 1.5 (2 votes)
0
0
Brak głosów.

Ostrzegam przed zażywaniem aspiryny. Nie kwestionuję jej leczniczych właściwości, ma jednak pewna cechę która przyćmiewa jej walory. Po długoletnim stosowaniu apsiryny (polopiryny i podobnych związków), ciało człowieka podczas infekcji zaprzestaje podnosić temperaturę. Jest to dla zdrowia człowieka bardzo zły objaw. Z posiadanych infomacji stan ten jest praktycznie nie odwracalny. 

0
0
Brak głosów.

Dodane przez oyciec (niezweryfikowany) w odpowiedzi na

Przecież naukowo udowodnione jest , że jeżeli ludzki organizm mógł by mieć obniżona temperaturę o 2 stopnie Celcjusza żyli byśmy o wiele dłużej a organy ludzkie nie zurzywały by się tak szybko jak w obecnej temperaturze 36,6 stpni. Więc w czym tu problem??

0
0
Brak głosów.

Dodaj komentarz

Treść tego pola jest prywatna i nie będzie udostępniana publicznie.