Aspiryna może być cudownym lekiem na raka

Kategorie: 

Źródło: sxc.hu

Naukowcy ogłosili, że udało im się odkryć mechanizm przeciwnowotworowego oddziaływania aspiryny. Dodatkowo stwierdzili, że lek pomaga w spalaniu tkanki tłuszczowej.

 

Jak opublikowano w The Scientist w badaniu pod przewodnictwem Grahama Hardie i jego współpracowników z University od Dundee ustalono, że dawka kwasu acetylosalicylowego zwiększa aktywność kinazy białka AMPK, które reguluje przemianę materii i wzrost komórek, a także kontroluje ich równowagę energetyczną.

 

Po aktywności tego działka dochodzi do syntezy tłuszczowej i utleniania. Zaburzenia AMPK są związane z rakiem, cukrzycą oraz chorobami związanymi z kłopotami z wiązanymi z kontrolą apetytu.

 

Do swoich wniosków związanych z aspiryną naukowcy doszli badając dwie populacje referencyjne myszy laboratoryjnych, z których jedna była zmutowana z formą białka bez możliwości absorbcji salicylanu. Następnie porównano procesy spalania tłuszczu u dzikich osobników i zauważono, że proces utraty tkanki tłuszczowej był znacznie szybszy u dzikich myszy.

 

Salicylany obniżają również poziom glukozy we krwi. Naukowcy przyznali, że to zaskakujące odkrycie, że lek stosowany od dziesięcioleci ma bezpośredni wpływ na aktywację kinazy AMP.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika oyciec

Ostrzegam przed zażywaniem

Ostrzegam przed zażywaniem aspiryny. Nie kwestionuję jej leczniczych właściwości, ma jednak pewna cechę która przyćmiewa jej walory. Po długoletnim stosowaniu apsiryny (polopiryny i podobnych związków), ciało człowieka podczas infekcji zaprzestaje podnosić temperaturę. Jest to dla zdrowia człowieka bardzo zły objaw. Z posiadanych infomacji stan ten jest praktycznie nie odwracalny. 

0
0
Portret użytkownika gość

Przecież naukowo udowodnione

Przecież naukowo udowodnione jest , że jeżeli ludzki organizm mógł by mieć obniżona temperaturę o 2 stopnie Celcjusza żyli byśmy o wiele dłużej a organy ludzkie nie zurzywały by się tak szybko jak w obecnej temperaturze 36,6 stpni. Więc w czym tu problem??

0
0

Skomentuj