Badacze mogli odkryć, dlaczego kobiety żyją dłużej od mężczyzn

Kategorie: 

Źródło: www.dreamstime.com
Kobiety żyją dłużej od mężczyzn i jest to fakt, który wielokrotnie zastanawiał badaczy. Eksperci z University of Southern California Leonard Davis School of Gerontology twierdzą że odkryli jeden z głównych powodów tego fenomenu.

 

Dr Eileen Crimmins przeanalizowała wskaźnik śmiertelności osób w wieku powyżej 40 lat, urodzonych po 1880 roku i zauważyła, że śmiertelność kobiet spadła aż o 70% szybciej niż u mężczyzn. Nawet gdy wzięto pod uwagę dolegliwości związane z paleniem, zdecydowana większość zgonów u mężczyzn po 40 roku życia była spowodowana chorobami sercowo-naczyniowymi. W związku z tym uczeni zastanawiają się czy mężczyźni i kobiety, ze względu na czynniki biologiczne, mogą mieć różne ryzyko zachorowania na choroby serca.

 

Badacze odkryli również, że różnice w długości życia obu płci pojawiły się już na początku XX wieku. Podczas gdy śmiertelność wśród kobiet i mężczyzn zaczęła spadać ze względu na poprawę diety i profilaktykę zdrowotną, kobiety zaczęły czerpać korzyści w znacznie szybszym tempie. Rozbieżność w śmiertelności między płciami została skoncentrowana głównie w wieku od 50 do 70 lat, lecz drastycznie spadła po 80 roku życia.

 

Autor badania dr Caleb Finch powiedział, że choroby układu krążenia są główną przyczyną zgonów u mężczyzn w średnim wieku. Naukowiec określił również trzy główne przyczyny rozbieżności w śmiertelności między kobietami a mężczyznami w tej grupie wiekowej. Są to palenie papierosów, spożywanie dużych ilości tłuszczów zwierzęcych oraz depresja.

 

 

Źródło: http://www.redorbit.com/news/health/1113405438/why-do-women-live-longer-than-men-070715/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Qantex

To niema czego badać bo

To niema czego badać bo wiadomo dlaczego tak się dzieje. Baby chłopów zagryzają.

0
0

Skomentuj