Badania dowodzą, że każdego dnia pijemy wodę zanieczyszczoną plastikiem

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Istnieje powszechne przekonanie, że woda przegotowana jest bardziej bezpieczna dla zdrowia, jednak obecna sytuacja środowiskowa zaczyna temu przeczyć. Według badań przeprowadzonych na całym świecie, każdego dnia razem z wodą spożywamy plastik i ma to dotyczyć każdego rodzaju wody.

 

Tworzywa sztuczne rozkładają się przez kilkaset lat, co oznacza, że plastikowe opakowanie wyrzucone 50 lat temu uległo już częściowemu rozpadowi. Wiele odpadów, które stanowią na przykład jednorazowe naczynia, plastikowe butelki, celofan, rozkładają się stopniowo, wnikają do gleby, a stamtąd do wody.

 

Według badań, ponad 80% wody pitnej, której próbki zostały pobrane na pięciu kontynentach, zawiera szkodliwe cząsteczki plastiku. Tak więc każda szklanka wody oraz innych napojów zawiera substancje syntetyczne, które mają bardzo negatywny wpływ na funkcjonowanie organizmu. 

Wypijanie codziennie 2-2,5 litra wody gromadzi w ciągu roku sporą ilość plastiku. Może to powodować zaburzenia w układzie hormonalnym, pogorszenie się stanu skóry, włosów, paznokci oraz zakłócić pracę narządów wewnętrznych.

 

Najgorsza okazuje się być jednak woda przegotowana – pod wpływem wysokich temperatur plastik uwalnia wiele toksyn, których nie można odfiltrować domowymi metodami.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Skomentuj