Badania dowodzą, że samotność powoduje więcej zgonów od otyłości

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Otyłość jest poważnym zagrożeniem dla zdrowia dzisiejszego społeczeństwa. Nowe badania sugerują jednak, że istnieją dwa jeszcze większe zagrożenia: samotność oraz izolacja społeczna. Dwie nowe metaanalizy, które przeprowadzono przez Uniwersytet Brigham Young w Provo wskazują na to, że samotność zwiększa ryzyko przedwczesnej śmierci nawet o 50%.

 

Podczas gdy samotność i izolacja społeczna są często używane zamiennie, istnieją znaczące różnice między nimi. Izolacja społeczna jest definiowana jako brak kontaktu z innymi osobami, podczas gdy samotność jest uczuciem emocjonalnej separacji od otoczenia. Prowadzi to między innymi do takich zjawisk, jak przebywanie w otoczeniu ludzi i jednoczesne odczuwanie samotności. 

Dane opracowane przez badaczy wskazują na zwiększone ryzyko przedwczesnej śmierci w wyniku samotności i izolacji społecznej, które jest równe lub większe od ryzyka przedwczesnej śmierci w związku z otyłością.

 

Zdaniem osób prowadzących badania, społeczeństwo powinno zwiększyć liczbę sposobów na walkę z samotnością wśród społeczeństwa. Szkoły powinny bardziej angażować się w kształtowanie umiejętności socjalnych u uczniów, a starsze osoby powinny przygotowywać się nie tylko na finansowe konsekwencje przejścia na emeryturę, ale również zadbać o ciągłość relacji ze swoim otoczeniem.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)

Skomentuj