Badania dowodzą, że wegetarianie są mniej zdrowi od mięsożerców

Image

Źródło: pixabay.com

Najnowsze badania na temat wegetarianizmu dowiodły, że osoby niespożywające mięsa, nawet jeśli dodatkowo nie piją alkoholu, nie palą papierosów i uprawiają więcej sportu, mają gorszy stan zdrowia od ludzi nie stroniących od jedzenia białka pochodzenia zwierzęcego.

 

Badania przeprowadzone przez austriacki Uniwersytet Medyczny w Grazu wykazały, że dieta wegetariańska charakteryzująca się niskim spożyciem tłuszczów nasyconych na rzecz wyższego spożycia owoców, warzyw oraz produktów pełnoziarnistych obciąża organizm podwyższonym ryzykiem raka, alergii, a także problemów ze zdrowiem psychicznym.

 

Podczas badań wykorzystano dane z austriackiej bazy danych medycznych, aby zweryfikować różnice w nawykach żywieniowych oraz stylu życia między osobami o standardowej diecie a wegetarianami. W sumie 1320 różnych osób zostało pogrupowanych ze względu na wiek, płeć i status społeczno-ekonomiczny, a wśród nich wyróżniono 330 wegetarian, 330 osób jedzących po równo mięso, warzywa i owoce, 300 osób jedzących warzywa, owoce i mniej mięsa i 330 osób jedzących więcej mięsa od warzyw i owoców.

Image

Okazało się, że wegetarianie z reguły spożywają mniej alkoholu i mają niższą masę ciała, a mimo to charakteryzują się gorszym stanem zdrowia zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Uczestnicy badania, którzy jedli mniej mięsa mieli także gorsze podejście do monitorowania swojego stanu zdrowia, unikając na przykład badań kontrolnych.

 

W ostateczności stwierdzono, że austriaccy wegetarianie są mniej zdrowi (częściej chorują na raka, alergie i zaburzenia zdrowia psychicznego), a także wymagają więcej leczenia. Autorzy badania musieli już wydać oficjalne oświadczenie na temat tego, że ich wyniki nie są ukrytą reklamą dla przemysłu mięsnego.

 

Ocena

Średnia: 5 (1 vote)
0
0
Brak głosów.

Do autora artykułu!

Na kolejny raz proszę się postarać, ponieważ dane, które Pan zamieścił są z punktu widzenia naukowego nieaktualne, bowiem pochodzą one z roku 2006, na domiar tego badanie wykonano w sposob nieprofesjonalny, bowiem nie precyzuje, jak długo ci wspomniani wegetarianie stosowali dietę bezmiesną, czy od urodzenia, czy tylko przez kilka miesięcy. Często ludzie przechodzą na wegetarianizm z powodu problemów zdrowotnych, w takim przypadku ich wymienione dolegliwości stanowiłyby nie skutek diety wegetariańskiej, lecz jako pokłosie diety mięsnej!!! Do tej pory wiele zmieniło się w tym temacie z punktu widzenia naukowego na korzyść jednak wegetarianizmu oraz weganizmu, o czym przeczyta Pan w rzetelnym i naukowym źródle, mianowicie: Interna Szczeklika 2017. Pozdrawiam!   

 

 

0
0
Brak głosów.

Dodane przez Medyk (niezweryfikowany) w odpowiedzi na

wiedziałem, że zaraz odezwie się jekiś  dyżurny weguś...nie jestem medykiem, czy profem, ale to co piszą jest prawdą, bo znam jednego weganina (chyba już ze 20 lat...2/3 życia)...i ten koleś malutki, drobniutki, ciągle chorutki i totalny astmatyk...bo łazi tylko w tych syntetycznych ciuchach...a ja zawsze obowiązkowo w skórach, wełnie i bawełnie, każdy posiłek mięsko (najczęściej małoprzetworzone), ale i sporo własnych eko warzyw i owoców...i nie wiem co to jest astma,grypa, czy katar...no i fizycznie codziennie zasuwam na swoim eko-folwarku, 1/2 roku zasuwając 10 km dziennie rowerwm...i jestem po 60-tce...i uważam, że weganie, to kompletni d.bile, którzy w życiu nie uprawiali nawet...rzeżuchy (jak wspomniany mój znajomy)...

0
0
Brak głosów.

Znam to badanie - średnio kilkanaście razy do roku się je przywołuje, choć jest sprzed ponad 10 lat i już dawno udowodniono, że zostało źle przeprowadzone. 

Poza tym mój Tata mieszka we Wiedniu, więc regularnie obserwuje co ludzie z Austrii jedzą - można żywić się etycznie ale jednocześnie dostarczać sobie bardzo dużo przetworzonych produktów. Warto więc dbać o siebie i innych w sposób mądry! Statystycznie jednak gorzej mają się mięsorzercy.

0
0
Brak głosów.

Lubiłam czytać ten portal, jednak czuję rozczarowanie... Zamieszczanie starych nieaktualnych informacji o badaniach przeprowadzonych w 2006 roku (12 lat temu), pokazuje nierzetelność autora artykułu ale też świadczy o portalu i zniechęca do dalszego czytania..

 

0
0
Brak głosów.

Dodaj komentarz

Treść tego pola jest prywatna i nie będzie udostępniana publicznie.