Badania wykazały, że kawa z kakao jest najlepszym sposobem na koncentrację i dobry natrój

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Naukowcy odkryli, że kawa mokka jest najlepszym rodzajem kawy na poprawę koncentracji. Połączenie kawy i kakao ma być takkże idealnym przepisem na zwiększenie motywacji.  

 

Badano wpływ kofeiny oraz kakao na energię, koncentrację, uczucie niepokoju oraz motywację do wykonywanej pracy. Badania wykazały, że kombinacja kawy oraz kakao jest najlepszą kompozycją na zwiększenie koncentracji oraz poprawę nastroju.

 

Kakao zwiększa przepływ krwi w mózgu, co ma dobry wpływ na zdolności poznawcze, jednocześnie likwiduje także negatywny efekt, który może towarzyszyć spożywaniu kawy, czyli uczucie niepokoju. W całorocznym badaniu uczestnicy pili kakao, kawę oraz ich rozmaite kompozycje, a następnie sprawdzano ich nastrój oraz zdolność do wykonywania zadań.

Testy na spostrzegawczość obejmowały oglądanie liter pojawiających się w szybkim tempie na ekranie oraz zadania matematyczne.  Autorzy badania doszli do wniosku, że połączenie kakao z kofeiną może być idealnym napojem dla poprawy nastroju oraz wzmocnienia koncentracji.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Skomentuj