Badania wykazały, że mężczyźni także cierpią z powodu PMS!

Kategorie: 

dreamstime.com

Do celów badania naukowcy przepytali 2412 ludzi, z których 50% stanowili mężczyźni. Uczestników badania pytano, czy doświadczyli oni objawów zespołu napięcia przedmiesiączkowego (PMS), takich jak zmęczenie, skurcze i nadwrażliwość emocjonalna. Aż 26% mężczyzn uskarżało się na takie objawy. Dodatkowo, występowanie tych objawów potwierdziło aż 58% z ich partnerek, poinformował The Telegraph

 
Partnerki ankietowanych mężczyzn stwierdziły również, że w czasie "cięższych dni" swoich partnerów starają się zachowywać inaczej, niż zwykle. 44% z nich próbuje poprawić im humor, a 39% z nich stara się ich nie drażnić. Natomiast 33% kobiet, które nie zauważają regularnego występowania objawów PMS u swoich partnerów radzi im w takich dniach "zachowywać się jak mężczyzna". 
 
Badani mężczyźni zgłaszali wiele symptomów charakterystycznych dla PMS, w tym uczucie ciągłego głodu, zmęczenie i rozdrażnienie. 12% z nich w trakcie "trudnych dni" zaczyna martwić się o swoją wagę. A 5% nawet odczuwa skurcze menstruacyjne. Uczestnicy, którzy stwierdzili regularne występowanie u siebie objawów PMS, wydają na jedzenie o 125 dolarów więcej niż ci, którzy nie mają takich objawów. 
 
Niektórzy eksperci potwierdzają, że mężczyźni mają również pewne cykle hormonalne. Mają one wpływ na ich poziom aktywności, pożądania seksualnego i odczuwanych przez silniejszą płeć emocji. Naukowcy twierdzą również, że drażliwość i depresja u mężczyzn związane są z niedoborem testosteronu.
 
 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Skomentuj