Białko z jaja kurzego może obniżyć ciśnienie krwi, a nawet pomóc w odchudzaniu

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Jajka są uniwersalnym produktem spożywczym, z którego można stworzyć wiele pełnowartościowych posiłków. Jednak stale trwa debata na temat tego, w jaki sposób spożywanie jajek wpływa na nasz poziom cholesterolu. Wiele osób sądzi, że to żółtka sprawiają, że nasz cholesterol rośnie, więc częściej jada się białko jaja. Spożywanie wyłącznie białka jajek może istotnie ograniczyć wartość kaloryczną naszego posiłku, a także wyeliminować część tłuszczów nasyconych. To jednak nie wszystko, okazuje się, że białka jaj mają znacznie więcej właściwości zdrowotnych.

 

Ograniczenie cholesterolu

Osoby, które zmagają się z podwyższonym poziomem cholesterolu, mogą z powodzeniem jeść białka jaj. Dzięki temu mają mniejsze ryzyko doświadczenia chorób układu sercowo-naczyniowego.

 

Bogactwo białka

Jajka są jednym z najlepszych źródeł białka. Dzięki niemu czujemy się bardziej syci i budujemy tkankę mięśniową. Dzięki wyeliminowaniu żółtka i spożywaniu wyłącznie białka pozbawiamy nasz posiłek znacznej ilości kalorii, co jest idealną opcją dla osób odchudzających się.

 

Zdrowsze ciśnienie krwi

Białko jest dobrym źródłem potasu, a to szansa na zmniejszenie naszego ciśnienia krwi. Potas jest ważnym minerałem i elektrolitem, dzięki któremu mamy zdrowe serce i kości, a nasz organizm może prawidłowo funkcjonować. Według badań opublikowanych w American Chemical Society, białko jaja zawiera peptyd o nazwie RVPSL, który także pomaga obniżyć ciśnienie krwi.

Zmniejszone ryzyko chorób układu krążenia

Zarówno potas, jak i peptyd RVPSL przyczyniają się do zmniejszenia ryzyka wystąpienia chorób układu krążenia. Jeśli regularnie jemy białko jaj, nasze naczynia krwionośne rozszerzają się i prowadzi to do swobodnego przepływu krwi, który uniemożliwia powstawanie jakichkolwiek zatorów.

 

Źródło wielu witamin

W białku jaja znajdziemy wiele niezbędnych witamin, takich jak witamina A, witamina B2, witamina B-12 oraz witamina D. Witamina B2 (ryboflawina), jest niezbędna do zapobiegania różnym chorobom, takim jak związane z wiekiem zwyrodnienie plamki żółtej, zaćma oraz migrenowe bóle głowy.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Maxxx

Gdy słyszę jak niezdrowe są

Gdy słyszę jak niezdrowe są żółtka jaj to aż mnie skręca. To jedno z najzdrowszych pokarmów! Zawiera w sobie wszystko co jest niezbędne do powstania np. kury. Jak coś takiego może być niezdrowe? Białko nie ma większych wartości, można je nawet wyrzucić i jeść samo żółtko. I nawet jak zjesz 10 żółtek dziennie, codziennie, to cholesterol i tak nie wzrośnie! Taka jest prawda. Druga rzecz jest taka, że cholesterol nie nic współnego z miażdzycą, a jedzenie właśnie żółtek obniża ryzyko zawału. Cała prawda o tym jest opisana w książce "Ckolesterol, naukowe kłamstwo".

0
0

Skomentuj