Ból w trakcie miesiączki porównywalny jest z atakiem serca

Kategorie: 

źródło: dreamstime.com
Prawie każda kobieta od czasu do czasu cierpi na bolesne skurcze w trakcie miesiączkowania. Niektóre kobiety odczuwają ból w trakcie miesiączki silniej, niż inne. Naukowcy nadal jeszcze nie wiedzą dlaczego.
 
Wielu lekarzy nie uznaje bolesnego miesiączkowania za poważny stan chorobowy, podaje Zee News. Jednak profesor John Guillebaud z University College w Londynie, twierdzi, że ból w czasie miesiączki jest porównywalny do bólu odczuwanego przy ataku serca. 
 
Eksperci twierdzą, że zarówno mężczyźni, jak i kobiety - ginekolodzy często nie zwracają uwagi na objawy bolesnego miesiączkowania. Mężczyźni nie odczuwają takiego rodzaju bólu i dlatego go lekceważą. Kobiety zaś myślą, że jak one sobie z tym radzą, to i pacjentki mogą. 
 
Eksperci radzą lekarzom, by nie lekceważyli objawów bolesnego miesiączkowania. Jego powstawanie nie jest jeszcze dobrze poznane, ale wiadomo, że jedną z przyczyn może być endometrioza.Jest to stan, w którym stwierdza się obecność endometrium w innych narządach i tkankach. Jeśli endometrioza nie jest leczona, może prowadzić do niepłodności.
 
 
 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Ecik

Ja polecam drogim Paniom przy

Ja polecam drogim Paniom przy tego rodzaju problemach zastosować hirudoterapię czyli zabiegi z wykorzystaniem pijawek. Uśmieżają ból, poprawiają krązenie krwi, regulują gospodarkę hormonami. Pijawki sprawdziły się w leczeniu endometriozy. Czysta natura. Polecam.

0
0

Skomentuj