Brytyjskie ministerstwo zdrowia sugeruje ograniczenie spożywania alkoholu

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Brytyjskie ministerstwo zdrowia wydało nową rekomendację zalecającą Brytyjczykom obniżenie spożycia alkoholu do 14 jednostek. Uzasadnieniem jest podwyższone ryzyko raka i innych chorób.

 

Nowe wytyczne do picia alkoholu to pierwsze takie oświadczenie wydane przez brytyjskie ministerstwo zdrowia od około dwudziestu lat. W dokumencie zawarte jest, że żadna ilość spożycia alkoholu nie jest bezpieczna dla ludzi, a każdy, kto pije, zostaje automatycznie powiązany z wyższym ryzykiem wystąpienia nowotworów. Zalecaną maksymalną dawką spożycia alkoholu tygodniowo jest 14 jednostek, które odpowiadają 9 małym kieliszkom wina, 14 kieliszkom alkoholów wysokoprocentowych lub 7 piwom. Do tej pory limit wynosił 21 jednostek.Nowe zalecenia dotyczące spożywania alkoholu stawiają Wielką Brytanię na jednym z najniższych poziomów dopuszczalnego alkoholu wśród krajów, które proponują takie wytyczne. Alkohol był bezpośrednią przyczyną 1,2 mln wizyt w szpitalach Wielkiej Brytanii w 2012 roku, z czego 8,146 zgonów związanych z alkoholem odnotowano w 2013 roku.


Mimo, że są to wysokie liczby, alkohol nie jest jedną z pięciu największych przyczyn zgonów w Wielkiej Brytanii, zgodnie z UK Office for National Statistics. W pierwszej piątce zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn znajdowało się: choroba niedokrwienna serca, demencja i Alzheimer, choroby naczyniowe mózgu, rak płuc i przewlekłe choroby układu oddechowego. Najnowsze badania zdrowia Wielkiej Brytanii stwierdziły, że 85% kobiet 68% mężczyzn pije 14 jednostek alkoholu tygodniowo lub mniej.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Skomentuj