Butelkowana woda może być szkodliwa dla zdrowia

Kategorie: 

www.dreamstime.com

Woda jest bardzo potrzebna dla naszego organizmu, zwłaszcza w tak upalne dni jak dzisiejszy. Dobrej jakości woda wyświadcza wiele dobrego naszemu organizmowi, poprawia nasz układ odpornościowy, nawilża powietrze w płucach, poprawia wchłanianie witamin i minerałów, pozwala kontrolować temperaturę ciała, przyczynia się do dostarczania tlenu do komórek ciała, itp. Jednak ostatnio naukowcy doszli do wniosku, że nie każda woda jest dobra dla naszego zdrowia.

 


Jak podaje portal InFuture, po latach badań okazało się, że większość sprzedawanych powszechnie butelkowanych wód mineralnych jest pozbawiona wszelkich pożytecznych właściwości i powoduje więcej szkody, niż pożytku. Podczas analizy chemicznej okazało się, że w wielu butelkowanych wodach znaleźć można środki dezynfekujące, farmaceutyczne i inne substancje chemiczne, które mogą w znacznym stopniu zaszkodzić naszemu zdrowiu o wiele bardziej, niż zwykła woda z kranu.


Dodatkowo, gdy się weźmie pod uwagę, że cena butelkowanej wody jest kilkukrotnie razy wyższa, niż woda z kranu, można stwierdzić, że kupowanie wody w sklepach jest zupełnie nieopłacalne.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika zmaczka

Nareszcie coraz więcej

Nareszcie coraz więcej oficjalnych informacji na temat szkodliwości najważniejszego składnika naszej codziennej diety-WODY- najlepsza z możliwych inwestycji w nasze zdrowie to dobrej jakosci filtr osmotyczny.KORZYSTAM  Z OKAZJI I ZAPRASZAM OSOBY CHĘTNE DO WSPÓŁPRACY W PROMOWANIU TEGO URZĄDZENIA- więcej informacji - proszę o kontakt e-mail: zmaczka6gmail.com 

0
0
Portret użytkownika Paula

Przecież kranówa tym bardziej

Przecież kranówa tym bardziej jest fluoryzowana I chlorowana (trucizna) I każdy rząd otwarcie się do tego przyznaje. Wiadomo, że wodę pije każdy więc jest to najłatwiejszy sposób na  systematyczne pogarszanie naszego zdrowia. Inwestycja w porządny filtr alkalizujący na kran i prysznic jest pewnie najlepszym wyjściem.

0
0
Portret użytkownika wowik

jest to przekret na maksa tym

jest to przekret na maksa tym bardziej ze cala ta woda jest fluoryzowana...sprobujcie znalezc wode bez anionu fluorowego(fluorkowego)...da sie znalezc nie bede robil kryptoreklamy ale bardzo trudno sie doszukac wody "mineralnej" najlepsza mineralka to jest rurówa czyli inaczej zwana wrocławianka hyhyh

0
0

Skomentuj