Chcesz ograniczyć spożycie alkoholu w 2019? Zapisz się do akcji „Dry january”

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Udział w publicznej kampanii prozdrowotnej o nazwie „Dry january”, czyli "suchy styczeń" może pomóc tym, którzy chcą ograniczyć spożycie alkoholu w 2019 r. Naukowcy podkreślają, że udział w przedsięwzięciu może pomóc w zmianie nawyków.

 

Naukowcy z Uniwersytetu w Sussex przeprowadzili badanie, w którym uczestnicy wstrzymali picie alkoholu przez cały styczeń 2018 roku w ramach kampanii stworzonej przez Alcohol Concern UK. Odkryto, że uczestnicy eksperymentu odzyskali kontrolę nad piciem maksymalnie w ciągu kolejnych ośmiu miesięcy, co skutkowało ogólną poprawą stanu zdrowia.

 

Naukowcy zebrali dane od ponad 800 osób, które wzięły udział w eksperymencie. W ankiecie oceniono, jak zmieniły się nawyki picia po zakończeniu kampanii. Uczestnicy twierdzili, że częstotliwość picia alkoholu spadła. Zmniejszyło się również ich średnie spożycie alkoholu, z 8,6 do 7,1 jednostki lub około 10 mililitrów dziennie.

Ponadto, 93% uczestników stwierdziło, że ma poczucie dobrze spełnionego obowiązku, 88%, że zaoszczędziło pieniądze, a 82%, że musi zweryfikować swój dotychczasowy styl życia. Aż 80% uczestników uważa, że ma obecnie lepszą kontrolę nad piciem.

 

Inne korzyści płynące z abstynencji to lepszy sen, więcej energii, utrata masy ciała, poprawa koncentracji oraz stanu skóry. Kampania „Dry january” na 2019 r. jest obecnie dostępna na stronie alcoholchange.org.uk.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Dymitr

do it!

do it!

0
0

Skomentuj