Chińscy naukowcy odkryli jak można zaprogramować płeć dziecka

Kategorie: 

dreamstime.com
Okazuje się, że aby urodziła się dziewczynka, mężczyzna musi bardziej pilnować swojej wagi - twierdzi The Daily Mail. Z przeprowadzonego badania wynika, że otyłym mężczyznom rodzi się więcej chłopców.
 
W sumie analizie poddano dane pochodzące od 8500 par. Przeprowadzone badanie, w przeciwieństwie do innych tego typu, nie koncentrowało się na roli matki, a ojca. Naukowcy wzięli pod uwagę nie tylko przebieg ciąży i porodu, ale i wagę ciała rodziców.
Okazało się, że na szczupłych mężczyzn przypadało 611 chłopców i 569 dziewcząt  (chłopców było o 7% więcej, co zgodne ze statystyką urodzeń). Jednak w grupie otyłych ojców urodziło się nawet o 27% więcej chłopców. To było poważne odchylenie.
Naukowcy Uniwersytetu Pekińskiego twierdzą, że przyczyna tego zjawiska może leżeć w tym, że żeńskie embriony są z jakiejś przyczyny mniej odporne, jeśli dawca nasienia był otyły. Możliwe jest również, że otyli mężczyźni wytwarzają więcej plemniki niosących chromosom Y, co prowadzi do tworzenia się męskich zarodków.
 
 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Skomentuj