Co to jest sok z noni? Wszystko co musisz wiedzieć na ten temat

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Sok Noni jest tropikalnym napojem pochodzącym z owoców drzewa Morinda citrifolia. To drzewo i jego owoce rosną wśród strumieni lawy w Azji Południowo-Wschodniej, zwłaszcza w Polinezji.

 

Noni (wymawiane NO-nee) jest grudkowatym owocem wielkości mango, który ma żółty kolor. Jest bardzo gorzki i ma wyraźny zapach, który czasami jest porównywany do śmierdzącego sera. Ludy polinezyjskie używają noni w tradycyjnej medycynie ludowej od ponad 2 tys. lat. Jest powszechnie stosowany w leczeniu problemów zdrowotnych, takich jak zaparcia, infekcje, ból i zapalenie stawów.

 

Dzisiaj noni jest spożywany głównie jako mieszanka soków. Do soku dodawane są silne przeciwutleniacze. Ten napój może zapewnić kilka korzyści zdrowotnych. Przedmiotowy artykuł zawiera wszystko, co musisz wiedzieć o soku noni, w tym jego składnikach odżywczych, potencjalnych korzyściach dla zdrowia i bezpieczeństwie.

 

Zawartość odżywcza soku noni jest bardzo zróżnicowana. W jednym badaniu przeanalizowano 177 różnych marek soku noni i stwierdzono wśród nich znaczną zmienność żywieniową. Dzieje się tak dlatego, że sok noni często miesza się z innymi sokami owocowymi lub dodaje słodziki, aby zamaskować gorzki smak i nieprzyjemny zapach.

 

Tahitian Noni Juice, produkowany przez Morinda, jest najpopularniejszą marką na rynku i szeroko stosowaną w badaniach. Składa się z 89% owoców noni i 11% koncentratów soku z winogron i jagód. Składniki odżywcze w 3,5 uncji (100 ml) soku Tahitian Noni to:

 

Kalorie: 47 kalorii
Węglowodany: 11 gramów
Białko: mniej niż 1 gram
Tłuszcz: mniej niż 1 gram
Cukier: 8 gramów
Witamina C: 33% dziennego spożycia referencyjnego (RDI)
Biotyna: 17% RDI
Folian: 6% RDI
Magnez: 4% RDI
Potas: 3% RDI
Wapń: 3% RDI
Witamina E: 3% RDI

 

Jak większość soków owocowych, sok noni zawiera głównie węglowodany. Jest bogaty w witaminę C, która jest niezbędna dla zdrowia skóry i układu odpornościowego. Ponadto jest doskonałym źródłem biotyny i kwasu foliowego - witamin z grupy B, które odgrywają wiele ważnych ról w organizmie, w tym pomagają przekształcać żywność w energię.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Skomentuj