Co musisz wiedzieć o laserowym usuwaniu włosów

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Jeśli z jakiegoś powodu masz potrzebę usunięcia zbędnego owłosienia, a nie jesteś zadowolony z golenia, pęsety lub wosku, depilacja laserowa może być opcją wartą rozważenia. Lasery są przydatne do usuwania niechcianych włosów z twarzy, nóg, brody, pleców, ramion, pach, okolic bikini i innych obszarów.<--break->

 

Depilacja laserowa jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów kosmetycznych. Wprowadza silnie skoncentrowane światło do mieszków włosowych. Pigment w mieszkach włosowych pochłania światło. To niszczy włosy.

 

Do zalet depilacji laserowej należy precyzja. Lasery mogą usuwać tylko ciemne, szorstkie włosy, pozostawiając otaczającą skórę nieuszkodzoną. Poza tym liczy się czas zabiegu, bo każdy impuls lasera trwa ułamek sekundy i może eliminować wiele włosów jednocześnie. Małe obszary, takie jak górna warga, można obsłużyć w mniej niż minutę, a duże obszary, takie jak plecy lub nogi, mogą zająć nawet godzinę. Większość pacjentów ma trwałą utratę włosów po średnio trzech do siedmiu sesjach.

 

Depilacja laserowa to coś więcej niż tylko usuwanie niechcianych włosków. Jest to procedura medyczna, która wymaga przeszkolenia do wykonania i niesie ze sobą potencjalne ryzyko. Przed przystąpieniem do depilacji laserowej należy dokładnie sprawdzić kwalifikacje lekarza lub technika wykonującego zabieg. Godne polecenia miejsce to na przykład https://www.wrosinski.pl/zabiegi/depilacja-laserowa-poznan/ 

 

Jeśli planujesz poddać się depilacji laserowej, powinieneś ograniczyć wyrywanie, woskowanie i elektrolizę na sześć tygodni przed zabiegiem. To dlatego, że laser celuje w korzenie włosów, które są tymczasowo usuwane przez woskowanie lub wyrywanie. Należy również unikać ekspozycji na słońce przez sześć tygodni przed i po zabiegu. Ekspozycja na słońce sprawia, że ​​depilacja laserowa jest mniej skuteczna i zwiększa prawdopodobieństwo powikłań po zabiegu.

 

Zwykle przed zabiegiem laserowym stosuje się miejscowy lek znieczulający, aby złagodzić ukłucie impulsów laserowych. Sprzęt laserowy zostanie dostosowany do koloru, grubości i umiejscowienia włosów, a także koloru skóry. W zależności od zastosowanego lasera lub źródła światła potrzebna będzie odpowiednia ochrona oczu. 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Skomentuj