Coraz więcej naukowców uważa, że ludzie mogą być nieśmiertelni

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Wyobraźmy sobie człowieka, który przez całe swoje życie unika poważnych chorób i śmiertelnych wypadków. Ile lat jest w stanie dożyć taka osoba? Pewna grupa naukowców obstawia bardzo śmiałą wartość – a mianowicie nieskończoność.

 

Źródła demograficzne stają się coraz bardziej wiarygodne, posiadamy coraz dokładniejsze dane dotyczące urodzeń i zgonów ludzi z całego świata. Tym bardziej intrygujący wydaje się być fakt, że coraz częściej odnotowuje się malejącą śmiertelność wśród osób w wieku 80-110 lat, które żyją w krajach rozwijających się.

 

Współczesna medycyna pozwala coraz większej liczbie ludzi na osiągnięcie sędziwego wieku. Podobne wzorce zaobserwowano także u zwierząt. W 2016 roku ustalono, że nie da się żyć dłużej niż 115 lat, a wszystkie przypadki osób, którym udało się przekroczyć ten rekordowy wiek, uważano za anomalie. Dziś naukowcy dzielą się na tych, którzy twierdzą, że nie posiadamy maksymalnego wieku, w którym się umiera lub tych, którzy uważają, że nasze ciało ma naturalną granicę wytrzymałości.

W badaniu opublikowanym w czasopiśmie naukowym Science, naukowcy z Uniwersytetu Sapienza w Rzymie wykorzystali dane na temat prawie 4 tysięcy Włochów, którzy osiągnęli wiek 105 lat lub więcej. Powszechnie przyjmuje się, że prawdopodobieństwo zgonu człowieka wzrasta z każdym rokiem jego dorosłości i zatrzymuje się dopiero około 80 roku życia. Jak jednak ma się nasza śmiertelność w przypadku późnej starości?

 

Naukowcy z Włoch sądzą, że ryzyko zgonu u ludzi, którzy osiągnęli 105 rok życia jest niższe, niż ryzyko zgonu osób przed tym wiekiem. Kolejnym celem badaczy jest przeanalizowanie danych na temat jeszcze szerszej grupy najstarszych osób na Ziemi. Spodziewają się takich samych wyników.  

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Mmm

Biblia mowi o stworzeniach

Biblia mowi o stworzeniach Pana, ja tam pochodze od Slowian a my zrodzeni a nie stworzeni.

0
0
Portret użytkownika jachu

jesli ludzie mieliby byc

jesli ludzie mieliby byc niesmiertelni to znaczy ze biblia klamie , tam pisze ze duch czlowieka moze przebywac w nim 120 lat max :) 

0
0

Skomentuj