Cukier może wywoływać stres i częste zmiany nastroju

Kategorie: 

www.sxc.hu

Organizacja zrzeszająca lekarzy, naukowców, dietetyków, psychiatrów i psychologów - Food For The Brain oznajmiła ostatnio, że wysoki poziom cukru we krwi może być dużym zagrożeniem dla osób, które mają problemy natury psychicznej - wahania nastroju, nawracającą depresję, czy lęki.

 

Według ekspertów, wysoki poziom cukru we krwi zmniejsza zdolność ludzi do radzenia sobie ze stresem. Najgroźniejszy jest biały cukier i przetworzona żywność, które powodują szybki wzrost poziomu cukru we krwi. Okazuje się, że im większe wahania poziomu cukru we krwi, tym badziej chwiejny staje się nasz nastrój. Szybciej stajemy się głodni, źli, sfrustrowani, zmniejsza się nasza koncentracja. Szczególnie groźne jest to w przypadku osób, które mają problemy z panowaniem nad emocjami. Jedzenie słodkich przekąsek powoduje, że sytuacja zmienia się jedynie na chwilę. Po niedługim czasie wszystko wraca i znów odczuwamy stres i dyskomfort psychiczny.


Członkowie Food For The Brain twierdzą wręcz, że im większe wahania poziomu cukru we krwi, tym gorzej radzimy sobie z życiowymi wyzwaniami. Tym samym okazuje się, że "uzależnienie" od słodkości może wpędzić człowieka w spore kłopoty.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Skomentuj