Cukrzycy typu 2 można zapobiec poprzez jedzenie zdrowych tłuszczów

Kategorie: 

GOOGLE

Nowe badania sugerują, że cukrzycy typu 2 można zapobiec poprzez spożywanie zdrowych tłuszczów. Te rodzaje tłuszczów znajdują się w orzechach, nasionach, rybach i olejach roślinnych. Z drugiej strony, badania wskazały również, że ludzie powinni ograniczyć spożycie tłuszczów zwierzęcych i węglowodanów rafinowanych w celu dalszego zmniejszenia ryzyka wystąpienia cukrzycy typu 2.

Jednocześnie prowadzący badania dr Dariush powiedział:

„Świat stoi w obliczu epidemii insulino-oporności i cukrzycy. Nasze wyniki potwierdzają zapobieganie i leczenie tych chorób poprzez spożywanie pokarmów bogatych w tłuszcz, bardziej jak orzechy, nasiona słonecznika, soi, ryby i inne oleje roślinne. Należy spożywać je zamiast rafinowanych zbóż, cukrów, skrobi i tłuszczów zwierzęcych. Jest to pozytywna wiadomość dla publiczności. Nie należy się ich bać, to są zdrowe tłuszcze.”

Analizując wyniki 102 badań klinicznych, obejmujących 4,660 dorosłych, oceniono rolę tłuszczów jadalnych w zapobieganiu cukrzycy typu 2.

 

Uczestnicy otrzymywali posiłki z różnych poziomów: nasyconych, jednonienasyconych i wielonienasyconych tłuszczów i węglowodanów.

Naukowcy odkryli, że dieta bogata w tłuszcze jednonienasycone i wielonienasycone była bardziej skuteczna w kontroli poziomu cukru we krwi, w porównaniu do diety z tłuszczów nasyconych i węglowodanów.

Po pierwsze autor Fumiaki Imamura powiedział:

"Wśród różnych tłuszczów, najbardziej konsekwentne korzyści były widoczne w zwiększeniu wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, w miejscu zarówno węglowodanów lub tłuszczów nasyconych. Do tej pory nasza wiedza o tym, jak tłuszcze i węglowodany wpływają na poziom glukozy, insuliny i podobnych czynników ryzyka została oparta na indywidualnych badaniach, niespójnych wynikach. Łącząc wyniki z ponad 100 badań, zapewniamy najsilniejszy dowód na to, jak główne składniki odżywcze zmieniają stan zdrowia osób chorych na cukrzycę.”

 

Źródło: http://www.belmarrahealth.com/type-2-diabetes-prevented-with-healthy-fats/

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Skomentuj