Czarne jagody chronią przed płytką nazębną i chorobami przyzębia

Kategorie: 

freeimages.com
Na zapalenie dziąseł, wywołane nagromadzeniem się płytki nazębnej, cierpi niestety wiele osób. Podrażnione dziąsła puchną, czerwienią się i krwawią. Ignorowanie tych objawów może prowadzić do bardzo poważnych konsekwencji.
 
 
Płytka nazębna z czasem ulega mineralizacji i zamienia się w kamień nazębny, w wyniku czego następuje namnażanie się bakterii, które powodują lokalne zapalenie dziąsła otaczającego ząb lub nawet całych łuków zębowych. Leczenie zapalenia przyzębia polega na usunięciu kamienia nazębnego o podaniu antybiotyków.
 
W ostatnim czasie, jak podaje Zee News -  zaczęto poszukiwać alternatywnych metod leczenia tej choroby. Naukowcy z Uniwersytetu Laval podjęli się sprawdzić, czy polifenole zawarte w czarnych jagodach poradzą sobie z Fusobacterium nucleatum - bakteriami wywołującymi zapalenie przyzębia.
 
Po przeprowadzeniu eksperymentu okazało się, że bogatemu w polifenole ekstraktowi z czarnych jagód udało się powstrzymać namnażanie się Fusobacterium nucleatum, a także odebrać im zdolność do tworzenia biofilmu. Obecnie naukowcy pracują nad  opracowaniem urządzenia, które będzie w stanie na większą skalę pozyskiwać ekstrakt z czarnych jagód.
 
 
 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Karol

Mi na problemy z dziąsłami

Mi na problemy z dziąsłami pomaga szczoteczka soniczna w połączeniu z dobrą pastą na krwawiące dziąsła Smile Pasty Curasept nie próbowałam, choć słyszałam, że chlorheksydyna barwi zęby..

0
0
Portret użytkownika Lena

Bardzo ciekawe, że czarne

Bardzo ciekawe, że czarne jagody tak pomagają.. Wzbogacę o nie swoją diete Smile Mój dentysta na moje problemy z dziąsłami przepisał mi pastę do zębów Curaprox z chlorheksydyną i jestem zaskoczona, że rzeczywiście tak świetnie pomaga. Dziąsła przestały boleć i krwawić, zmniejszył się także stan zapalny. Jedynym minusem jest smak pasty, mało odświeżający, ale warto to przecierpieć, by poprawić stan zdrowia dziąseł Wink

0
0

Skomentuj