Czerwienisz się po wypiciu alkoholu? Mozesz mieć poważny problem

Kategorie: 

www.sxc.hu

Jeśli po wypiciu alkoholu twoją twarz oblewa nagły rumieniec, warto skontrolować swoje ciśnienie. Być może cierpisz na nadciśnienie. Do takiego wniosku doszli naukowcy po analizie ryzyka nadciśnienia u 1763 Koreańczyków, w tym 527 osób rumieniących się po alkoholu, 948 nie rumieniących się i 288 nie pijących.


Okazało się, że jeśli człowiek z pierwszej grupy pił więcej, niż cztery standardowe porcje alkoholu tygodniowo, występowało u niego dwukrotnie większe ryzyko wystąpienia nadciśnienia, niż u osób które nie piły w ogóle. Dla drugiej grupy ryzyko zwiększało się tylko w przypadku, gdy w tygodniu pili oni więcej, niż 8 porcji alkoholu.


Zaczerwienienie twarzy świadczy o tym, że dana osoba jest uczulona na alkohol. Naukowcy uważają, że lekarze powinni brać pod uwagę reakcję pacjenta na alkohol, oceniając u niego ryzyko rozwoju nadciśnienia. Zaczerwienienie twarzy pojawia się zwykle u osób, które nie są w stanie poradzić sobie z aldehydem octowym - metabolitem alkoholu. Związek zaczyna gromadzić się w organizmie, rozszerzając naczynia krwionośne w skórze. Może to prowadzić do zmniejszenia przepływu krwi do ważnych organów. Prawdopodobnie organizm, próbując poradzić sobie z tym problemem, uwalnia hormony zwiększające ciśnienie krwi.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Skomentuj