Czerwone wino pomaga przy problemach ze słuchem

Kategorie: 

freeimages.com

Wielokrotnie naukowcy informowali o pozytywnych właściwościach picia czerwonego wina. Do tej listy ostatnio doszła kolejna zaleta. Okazuje się, że umiarkowane spożywanie tego napoju zapobiega problemom ze słuchem na starość. Podobne właściwości wykazuje zielona herbata i aspiryna.

 

 

Za efekt ten odpowiedzialna jest wysoka zawartość przeciwutleniaczy, które - jak się okazało, minimalizują uszkodzenia słuchu spowodowane narażeniem na nadmierny hałas lub silne antybiotyki.


Jak podaje New Science, przeprowadzony eksperyment udowodnił, że codzienne spożywanie przeciwutleniacza - resweratrolu zawartego w winie zmniejsza ryzyko głuchoty o 75%. Dlatego dr Schacht, który przeprowadził badanie, jest pewien, że zwiększenie dziennego spożycia czerwonego wina, czy zielonej herbaty z pewnością nie zaszkodzi organizmowi.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Przem

Potwierdzam. Co prawda nie na

Potwierdzam. Co prawda nie na sobie ale na mojej mamie. 83 lata i ze słuchem było już źle. Od roku pije szklaneczkę czerwonego wina wytrawnego dziennie. Słuch poprawił się a ponadto szybko ustąpiło kołatamnie serca (to był cel zaaplikowania tej nazwijmy diety, o wpływie wina na słuch nie wiedzieliśmy). J ateż lubię się napić, ale całą butelkę, bo na drugi a zwłaszcza na trzeci dzień otwarte wino juz mi nie smakuje (ale piuję je dwa razy w tygodniu - pomogło na zmniejszenie poziomu cholesterolu. Uwaga jednak, bo wno 12,5% alkoholu a 14% alkoholu to jest kolosalna różnica w upojeniu, zupełnie jakby było to 10% różnicy a nie półtora. Nie tylko ja to zauważyłem.

0
0

Skomentuj