Część osób chorych psychicznie może zmagać się z chorobą autoimmunologiczną

Kategorie: 

Źródło: foter.com

Niektórzy pacjenci, u których zdiagnozowano zaburzenia psychotyczne, jak choroba dwubiegunowa i schizofrenia, mogą w rzeczywistości cierpieć na pilne do leczenia choroby autoimmunologiczne. Nowe badania nad pacjentami z psychozą w Wielkiej Brytanii udowadniają, że są przypadki, w których przeciwciała atakują mózg.

 

Pobrano próbki krwi od 228 osób, u których zdiagnozowano chorobę psychotyczną, a naukowcy znaleźli dowody, że około 3 % przypadków dotyczyło szczególnego przeciwciała, które atakowało receptory w komórkach mózgu, które pomagają komórkom komunikować się między sobą.

 

Naukowcy sugerują, że oznacza to, że potencjalnie 1 na 11 osób, u której zdiagnozowano chorobę psychiczną, może w rzeczywistości cierpieć na chorobę autoimmunologiczną. Stąd wniosek na temat badania krwi chorych pod kątem obecności przeciwciał.

Profesor Belinda Lennox, która jest współautorką badania opublikowanego w czasopiśmie The Lancet, mówi – "Myślę, że jest to naprawdę ekscytująca wieść dla psychiatrii i zarówno psychiatrzy, jak i pacjenci muszą zdawać sobie z niej sprawę i szukać rozwiązań także pod tym kątem".

 

Badania kliniczne są obecnie w toku, aby rozszerzyć wielkość próbki badawczej i sprawdzić, czy niektórzy pacjenci korzystali już z nowych metod leczenia, które walczą z układem odpornościowym.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Skomentuj