Czy olej kokosowy może być niebezpieczny?

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Olej kokosowy jest obecnie promowany, jako zdrowa alternatywa dla tradycyjnych olejów, stosowanych w kuchni. Jednak najnowsze badania wykazały, że olej kokosowy może prowadzić do zwiększenia stężenia cholesterolu w organizmie człowieka.

 

Specjaliści z Uniwersytetu Nauk Biologicznych w Karolinie Południowej doszli do wniosku, że spożywanie oleju kokosowego często prowadzi do problemów z układem krążenia. Aktywne elementy oleju aktywują produkcję cholesterolu w organizmie człowieka.

 

Ponadto, olej kokosowy może powodować w organizmie wzrost immunomodulatorów, które mają niekorzystny wpływ na układ odpornościowy człowieka. Badacze twierdzą, że niewielka ilość oleju kokosowego pomaga w leczeniu na przykład nadwagi. Jednak zbyt obfite go stosowanie jest niebezpieczne dla zdrowia.

Oprócz serca, olej kokosowy może uszkodzić także nerki i żołądek. Jest to spowodowane faktem, że produkt zawiera związki, które są trudne do strawienia przez organizm. W rezultacie, olej kokosowy może powodować owrzodzenia, a nawet niewydolność nerek.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Skomentuj