Czy pianka do golenia może służyć jako środek na oparzenia słoneczne?

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

W ostatnim czasie w Internecie pojawiła się informacja, jakoby pianka do golenia miała być doskonałym lekarstwem na oparzenia. Naukowcy postanowili przyjrzeć się tej sprawie.

 

Post autorstwa Cindie Allen-Stewart umieszczony na Facebooku mówi o tym, jak kobieta znalazła „cudowne lekarstwo” na oparzenia słoneczne. Jest to zwykły krem do golenia, jednak musi to być wariant z pianką mentolową. Krem należy nałożyć na oparzone miejsce i nie rozsmarowywać go.

Dr Ross Radusky, dermatolog z SoHo Skin and Laser Dermatology w Nowym Jorku powiedział, że sposób ten jak najbardziej ma prawo działać. Dzieje się tak, ponieważ krem ​​do golenia działa jako świetny środek nawilżający, a dodatkowo zawiera glicerynę, która przyspiesza golenie oraz mentol, który chłodzi oparzone miejsce.

 

Warto jednak pamiętać, że zapobieganie jest zawsze lepsze niż leczenie. Zawsze powinno się stosować krem ​​przeciwsłoneczny przed wyjściem, a w szczególności w lecie. Rodzice powinni również stosować kremy z filtrem u niemowląt i małych dzieci.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)

Skomentuj