Czy produkty Johnson & Johnson powodują raka? Sąd przyznaje ofierze 55 milionów dolarów odszkodowania

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Mike Mozart/CC BY 2.0

Sąd w Stanach Zjednoczonych zarządził 55 milionów dolarów odszkodowania od ich giganta kosmetycznego, Johnson & Johnson. Powodem jest brak prawidłowego informowania klientów, że ich produkty mogą powodować raka.

 

Pozew został złożony przez Glorię Ristesund. Ofiara używała talku dla dzieci wyżej wymienionej firmy i cierpi obecnie z powodu raka jajnika, w wyniku długotrwałego stosowania produktu. J&J zostało założone w 1886 roku i jest obecnie międzynarodową firmą. Według danych z końca 2015 roku, spółka osiągnęła zysk netto w wysokości 15,40 miliardów dolarów.

W lutym 2016 roku, sąd w St Louis przyznał kwotę 72 milionów dolarów rodzinie zmarłej Jacqueline Fox. Zgodnie z orzeczeniem sądu, Jacquieline zmarła na raka jajników w 2015 roku w wyniku długotrwałego używania talku firmy Johnson & Johnson.

 

Obecnie, ten sam sąd, który rozstrzygał przypadek Jacqueline orzekł, że Gloria Ristesund dostanie odszkodowanie od firmy w wysokości 55 milionów dolarów. Na podstawie swoich produktów na bazie talku, w tym znanego proszku dla niemowląt i płynów do kąpieli, firma naraża swoich klientów na choroby nowotworowe. Powstało jeszcze około 1200 podobnych pozwów wobec firmy.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Skomentuj