Czy reumatoidalne zapalenie stawów to niepełnosprawność ?

Kategorie: 

Google

Reumatoidalne zapalenie stawów jest chorobą autoimmunologiczną, a nie po prostu wynikiem niesprawności, jak w przypadku zwyrodnienia stawów. U pacjentów z reumatoidalnym zapaleniem stawów występują obrzęki, bóle, sztywność, zaczerwienienia i ciepło w dotkniętych obszarach, przyczyniające się do utraty sprawności i deformacji stawów.

 

 

 

 

Reumatoidalne zapalenie stawów jest najczęstszą przyczyną niepełnosprawności w Stanach Zjednoczonych i może nawet doprowadzić do niezdolności do pracy. W tym przypadku, mogą ubiegać się oni ubiegać o świadczenie Social Security Disability (SSD). Aby zakwalifikować się do świadczeń SSD, trzeba wykazać, że reumatoidalne zapalenie stawów trwa co najmniej rok i utrudnia w wykonywaniu swoich obowiązków pracowniczych, dla sprawdzenia zdolności do pracy mogą być poddani przeszkolenia w tym zakresie.

Starsi pacjenci mają łatwiej w kwalifikacji do świadczeń SSD, ponieważ osoby te są często w wieku powyżej 50 lat i nie muszą przechodzić szkolenia w zakresie nowych rodzajów pracy. Aby zakwalifikować się do świadczeń SSD, pacjenci muszą pokazać, że są w stanie pracować fizycznie i nie mają problemów w siedzącym trybie życia. Reumatoidalne zapalenie stawów może utrudniać zdolność osoby do wykonywania pracy fizycznej, gdyż może to mieć wpływ na zdolność do funkcjonowania w długich okresach czasu  lub dokonywania powtarzających się ruchów.

Wiemy, że progresja reumatoidalnego zapalenia stawów może prowadzić do bólu, obrzęku i deformacji, więc kluczem do przedłużenia sprawności jest wczesne wykrycie i interwencja medyczna. Nowsze i bardziej skuteczne metody leczenia stale poprawiają wyniki i opóźnienie związanego z niepełnosprawnością.

W porównaniu z przeszłością, ludzie z reumatoidalnym zapaleniem stawów żyją dłużej bez niepełnosprawności - co jest przykładem tego, jak dalece rozwinął się postęp medycyny. Ponadto, psychologiczne cierpienie związane z reumatoidalnym zapaleniem stawów zostało również zmniejszone w ciągu ostatnich dwóch dekad. Zaawansowane leczenie tego schorzenia jest możliw, ale dopiero po wczesnym wykryciu choroby.

 

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika genewka

Sorry ale o JAKIM POSTEPIE

Sorry ale o JAKIM POSTEPIE MEDYCZNYM  piszecie .
Nie tylko wycofanie sie chorib (jesli to naprawde wycofanie) nie moze byc jego zasluga , ale gorzej ten przemysl nic madrego procz przeciwbolowychprzeciw zapalnych srodkow NIE MA .
Chororoba avansuje tak czy tak . Czy bol jest stlumiony czy nie .
Nic nie widac procz efektow ubocznych jakie maja tak przeciwbolowe jak i grozne przeciwzapalne srodki. 

0
0

Skomentuj