Czy warto korzystać z prywatnej opieki medycznej?

Kategorie: 

Źródło: Internet

Wiele osób szukając pomocy medycznej zastanawia się, czy udać się do prywatnej, czy też państwowej placówki. Prywatna opieka medyczna kojarzy się nam z lepszą jakością usług i krótszym okresem oczekiwania na wizytę. Czy tak jest w rzeczywistości?

Leczenie na NFZ – czy warto?

Narodowy Fundusz Zdrowia zapewnia osobom posiadającym ubezpieczenie zdrowotne darmową opiekę medyczną. Niestety terminy oczekiwania na wizytę u specjalisty są często bardzo długie, co zwłaszcza w przypadku poważnych chorób może być niebezpieczne. Pacjenci narzekają również na jakość usług medycznych w państwowych placówkach, które dysponują często gorszej jakości sprzętem. Bardzo duży problem stanowią również limity na wykonywane procedury medyczne oraz liczbę wizyt, które mogą odbyć się w ciągu roku. Ponadto wiele nowoczesnych procedur medycznych nie jest finansowanych przez NFZ. Z tego powodu metody leczenia i zabiegi, z których pacjenci mogą skorzystać bezpłatnie mogą być przestarzałe i mniej skuteczne.

Czy prywatna opieka medyczna jest lepsza niż państwowa?

Wielu z nas uważa, że udając się do lekarza prywatnie otrzymamy lepszą opiekę. Nie zawsze jest to jednak prawda. Wybierając lekarza lub placówkę medyczną powinniśmy poznać opinie innych pacjentów. Często nawet wysoka opłata za wizytę nie oznacza, że otrzymamy potrzebną nam pomoc. Jeśli jednak opinie na temat lekarza i placówki są pozytywne mamy większą pewność, że opieka medyczna, która zostanie nam udzielona będzie na najwyższym poziomie. Prywatne gabinety dysponują zwykle nowoczesnym sprzętem diagnostycznym i zabiegowym. Dzięki temu problemy zdrowotne mogą być wykryte odpowiednio wcześnie, a chory może być leczony efektywniej za pomocą innowacyjnych procedur.

Terminy wizyt znacznie krótsze w prywatnych klinikach

Największa wada państwowej opieki medycznej, czyli długi czas oczekiwania na konsultację lekarską, zabiegi lub badanie nie stanowi problemu w przypadku prywatnych placówek medycznych. Terminy oczekiwania są tu bardzo krótkie, dzięki czemu pacjent otrzyma konieczną pomoc w odpowiednim czasie. Jest to szczególnie istotne zwłaszcza w przypadku schorzeń, które wymagają natychmiastowego leczenia.

Darmowe leczenie w prywatnej placówce – czy to możliwe?

Okazuje się, że tak. Pacjenci posiadający ubezpieczenie NFZ mogą obecnie korzystać z opieki medycznej w prywatnych placówek. Rośnie liczba prywatnych klinik i gabinetów, które podpisały umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia na świadczenie usług medycznych, które zostaną sfinansowane z państwowych środków.

Sprawdź ofertę EMC-SA: https://www.emc-sa.pl/

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Basia

czasami warto , ja

czasami warto , ja skorzystałam z prywatnego zabiegu usuwania migdalow laserowo czy wypalanie, rewelacyjnie zrobione na drugi dzien juz jadlam i na trzeci jechalam do domu koszta 3,2tys zabieg przedtem i potem wizyty ok w sumie do 5 razy ok 80zl , i badania jedno w tym krew i ogolnie, bardzo bylam zadowolona , ja chcialam na juz ten zabieg ale mozna sie zapisac na darmowy ale sie czeka wtedy nawet 2 lata, ja mialam gronkowca i akurat mialam tyle kasy zeby ten zabieg zrobic , takie migdaly to codzienne plucie ropa , nic fajnego tylko powoduje depresje . Pozatym personel byl bardzo mily i lekarz tez , byla to klinika w Katowicach Nikisz

0
0

Skomentuj