Czy warto zażywać suplementy?

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Podczas dziesiątek lat badań nie udało się znaleźć żadnych istotnych dowodów na to, że witaminy i suplementy mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie. W rzeczywistości, najnowsze badania pochylają się wręcz w przeciwnym kierunku, twierdząc że niektóre witaminy mogą nam wręcz zaszkodzić. Mimo to wciąż wielu ludzi regularnie łyka wszelakie suplementy, warto więc zaznajomić się z wiedzą, które rzeczywiście mogą nam pomóc:

 

1. Witamina D

Witamina D nie jest obecna w większości żywności, którą spożywamy na co dzień. Jest za to szczególnie ważnym składnikiem dla naszych kości, pomagając absorbować wapń. Witaminę można „nabyć” dzięki spędzaniu czasu w świetle słonecznym, ale jest to niekiedy trudne zadanie, zwłaszcza w zimie.

2. Cynk

W przeciwieństwie do witaminy C, która nie robi prawdopodobnie nic w zapobieganiu przeziębieniom lub ich leczeniu, cynk może okazać się w tej kwestii przydatny. Na podstawie badań przeprowadzonych w 2011 roku stwierdzono, że osoby zażywające cynk miały krótsze przeziębienia i mniej poważne objawy.

3. Kwas foliowy

Wskazany dla kobiet w ciąży oraz dla starających się w nią zajść. Wspomaga tworzenie nowych komórek w organizmie, co jest szczególnie ważne przy rozwijającym się w łonie matki płodzie. Suplementacja kwasu foliowego może także ograniczyć ryzyko wad wrodzonych dziecka.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Anabis

Proponuje zaglebic sie w dany

Proponuje zaglebic sie w dany temat zanim cokolwiek napiszecie, bo przeczytalem kilka artykulow i z czystym sumieniem stwierdzam ze wiekszosc to bzdury, a piszac bzdury reputacja  spada, Pozdrawiam

0
0

Skomentuj