Czy wódka jest rzeczywiście lekarstwem na koronawirusa?

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Lecznicze właściwości wódki i innych mocnych alkoholi, stosowanych do dezynfekcji ran zostały przesadzone (na przykład dzięki radzieckiej kinematografii).

 

Panuje powszechne przekonanie, że alkohol jest doskonałym środkiem antyseptycznym. Opiera się to na fakcie, że alkohol etylowy zawarty w mocnym alkoholu ma tę właściwość. Stare metody leczenia są zastępowane innymi, a lekarze podczas leczenia ran starają się unikać płynów zawierających alkohol. Przede wszystkim dlatego, że szkodzą one skórze, „parzą ją” i wysuszają. „Z powodu„ zwiotczenia skóry ”normalna mikroflora nie rozwija się, co pomaga przywrócić równowagę i gojenie”.

 

Wódkę lub alkohol można stosować do leczenia brzegów rany, ale tylko w skrajnych przypadkach. Inne rodzaje alkoholu mogą wywołać reakcję alergiczną i pogorszyć sytuację. Wszystkie te płyny nie nadają się do przemywania rany i konieczne są medyczne środki antyseptyczne lub czysta woda.

 

„Wlewanie alkoholu i wódki do samej rany jest bolesne i uszkadza naczynia krwionośne, co nie przyczynia się do późniejszego gojenia. Wódka niejako rani skórę i pali ją” – tłumaczą lekarze. Chińskie media informują, że alkoholu nie należy stosować również do zapobiegania infekcji koronawirusem lub innym infekcjom, ponieważ spowoduje to dodatkowe obciążenie serca. Pozytywne skutki stosowania alkoholu na gojenie ran i skuteczne leczenie są mitem.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)

Skomentuj