Czy wspólne spanie może być niebezpieczne?

Kategorie: 

www.sxc.hu

Brytyjscy naukowcy stwierdzili całkiem poważnie, że spanie mężczyzny z kobietą w jednym łóżku może być niebezpieczne dla męskiego mózgu. Najwyraźniej dzielenie łóżka z własną żoną niewystraczająco namieszało samym naukowcom w głowach.

Naukowcy sugerują, żeby - w trosce o jasny umysł i zdrowe relacje w rodzinie, małżonkowie spali osobno. Do takich wniosków doszli po przeprowadzeniu serii badań z których wynika, że wspólne spanie może wywierać negatywny wpływ na zdolności umysłowe - zwłaszcza mężczyzn. Rankiem mózg mężczyzny dzielącego łóżko z kobietą działa bowiem mniej efektywnie, niż gdy śpi on sam.


Na płeć piękną wspólne spanie wywiera nieco inne działanie. Kobieta ma wyraźniejsze sny, łatwiej je zapamiętuje, jednocześnie sen z ukochanym jest bardziej przerywany i nerwowy, ponieważ większość mężczyzn chrapie.


Pary które śpią razem o 50% częściej cierpią na zaburzenia snu, w porównaniu do tych, którzy śpią osobno. Brak snu powoduje nie tylko dolegliwości fizyczne, ale również zaburza równowagę psychiczną i wywołuje agresję. Może to prowadzić do większej ilości kłótni małżeńskich i w efekcie - do rozwodu.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika zor

Tak właśnie myślałem, a teraz

Tak właśnie myślałem, a teraz naukowcy potwierdzili moje obawy - od dzisiaj śpię osobno Wink zresztą zawsze tak lepiej się wyspać... Tylko jak "'łagodnie" wdrożyć w życie taką rewolucyjną myśl?

0
0
Portret użytkownika zulus

Niech każdy śpi tak, jak mu

Niech każdy śpi tak, jak mu pasuje, a innym wara od tego. Gdyby jedni mniej wtrącali się w sprawy drugich to wszyscy byliby szczęśliwsi.

0
0
Portret użytkownika Kusep

To nie bzdury. Zauważyłem to

To nie bzdury. Zauważyłem to bez naukowców, że samemu lepiej spać.
Dlatego od kilkunastu lat śpimy osobno Smile

0
0
Portret użytkownika wolf_girl

Próba rozbicia związków -

Próba rozbicia związków - kolejna odsłona. Tego artykułu nawet nie chce się komentować. Anglicy - oby tak dalej! I tak większość Waszego społeczństwa to single albo niezobowiązujące związki na kocią łapę... NIech ludzie będą jeszcze bardziej samotni, niech wpadają w większa depresję...

0
0
Portret użytkownika KOSSZMAR

Czy oni juz na prawdę nie

Czy oni juz na prawdę nie mają czego badać? Sory ale nikt raczej sie do tego nie zastosuje. Bo wątpię aby po przebadaniu 100 osób mogli wyciagnac wieksze wnioski -.-

0
0
Portret użytkownika Młody

może brytole od tej wody u

może brytole od tej wody u siebie dostali wodogłowia? i teraz zrzucają podświadomie winę na kobiety

0
0

Skomentuj