Czy zabiegi antycellulitowe są bezpieczne?

Kategorie: 

Źródlo: Internet

Cellulit to nieprawidłowo rozłożony pod skórą tłuszcz, który upodabnia skórę do "skórki pomarańczowej" pełnej grudek i nieregularności. Pojawia się przeważnie na udach, brzuchu i pośladkach. Są to miejsca, w których gromadzi się najwięcej tłuszczu. Jego nadmiar rozkłada się nierównomiernie, w wyniku czego skóra wydaje się pofałdowana i gąbczasta. Jest to problem, z którym mierzą się kobiety na całym świecie, niezależnie od wieku czy wagi ciała.

 

Usuwanie cellulitu powinniśmy zacząć od zwiększenia aktywności fizycznej oraz zastosowania odpowiedniej diety (ograniczającej sól i węglowodany). Oprócz tego możemy wybrać się również do profesjonalnego salonu kosmetycznego (np. Medicor w Krakowie) i poddać się różnego rodzaju zabiegom, które mają na celu zredukowanie lub całkowitą likwidację "skórki pomarańczowej".

Obecnie salony kosmetyczne oferują kilka różnych metod zwalczania cellulitu:

- Endermologia jest masażem skóry wykonywanym za pomocą specjalnej głowicy z wałeczkami. W przestrzeni między wałeczkami powstaje na zmianę nadciśnienie i podciśnienie. Zmiana ciśnień wraz z ruchem wałeczków zasysa skórę, masując ją. Zabieg poprawia krążenie, co powoduje zmniejszenie cellulitu.


- Masaż ręczny modelujący sylwetkę, którego celem jest rozbicie i rozdrobnienie tkanki tłuszczowej, która zalega pod skórą. Dzięki niemu polepsza się ukrwienie mięśni i skóry co, polepsza przemianę materii.


- Masaż bańką chińską jest masażem, do wykonania, którego stosuje się specjalną bańkę próżniową. Zasysa ona fragment skóry, a następnie przesuwa się nią po masowanym fragmencie ciała. Zabieg ten jest bardzo skuteczny w likwidacji cellulitu a także działa odchudzająco i ujędrniająco na naszą skórę. Może być również stosowany jako dopełnienie drenażu limfatycznego.


- Drenaż limfatyczny jest specjalnym masażem wykonywanym ręcznie lub za pomocą odpowiedniego preparatu. Poprawia krążenie krwi, odprowadza nadmiar wody z tkanek i likwiduje obrzęki. 


- Terapia falami akustycznymi, ultradźwiękami. Podczas tego zabiegu lekarz bądź kosmetyczka przesuwa po skórze specjalną sondę emitującą ultradźwięki, które przyspieszają metabolizm i rozbijają tkankę tłuszczową. Ponadto poprawia napięcie skóry, niweluje efekt "ciężkich nóg" oraz obrzęki.

 

Oczywiście metod na pozbycie się cellulitu jest jeszcze więcej (np. masaż pałeczkami bambusowymi lub kostką lodu). Wszystko zależy od tego, do jakiego salonu kosmetycznego się wybierzemy i co będzie miał on w swojej ofercie. Na pewno większość osób chcących wykonać któryś z powyższych zabiegów, odczuwa przed jego przeprowadzeniem wątpliwości. Zastanawia się czy te wszystkie urządzenia i specyfiki są bezpieczne i czy nie zaszkodzą naszemu zdrowiu.


Należy pamiętać, że zabiegom antycellulitowym nie powinny poddawać się osoby z zapaleniem żył, niewydolnością nerek, rozedmą płuc, chore na epilepsję, raka, cukrzycę i kobiety w ciąży. Reszta osób może bez problemów korzystać z wyżej wymienionych zabiegów. Pamiętajmy jednak, aby korzystać z usług renomowanych salonów kosmetycznych (np. Medicor). Dobrze świadczy o salonie, jeśli zabiegi wykonywane przez fachowców są potwierdzone badaniami klinicznymi i certyfikatem CE. Jeśli oddamy się w sprawne i profesjonalne ręce możemy być spokojni o bezpieczeństwo swojej skóry.

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Beata

Oczywiście zabiegi w salonach

Oczywiście zabiegi w salonach kosmetycznych pomagają się pozbyć cellulity ale jeżeli nie będziwmy dbali o siebie to szybko on powróci.  Same zabiegi antycellulitowe to nie wszystko.

0
0

Skomentuj