Dieta alkaliczna kluczem do utrzymania zdrowia

Kategorie: 

Źródlo: Internet

W dzisiejszych czasach istnieje mnóstwo diet, jednak ostatnio wyjątkowo głośno zrobiło się szczególnie o jednej z nich. Mowa o diecie alkalicznej, zwanej także zasadową. Na czym dokładnie polega dany sposob odżywiania i jakie są jego główne zalety?

 

Przede wszystkim należy zacząć od podstaw dotyczącej danej diety - fundamentalna zasada polega na wyeliminowaniu wszystkich tych produktów kwasotwórczych, w związku z czym zakwaszają ludzki organizm i wpływają na zaburzenie równowagi pH naszej krwi. W rezultacie przyczyniają się w bezpośredni sposób do osłabienia naszego systemu immunologicznego, co z kolei wpływa na rozwój wielu rozmaitych chorób i pogorszone samopoczucie. Jest jednak sposób, by skutecznie przywrócić równowagę naszego ciała do optymalnej, polepszając jednocześnie nie tylko jakość naszego życia, ale także zmniejszając ryzyko zachorowań na raka czy też otyłość.

Wprowadzając właśnie alkalizujące produkty do naszej codziennej diety, skutecznie przywracamy naturalną harmonię kwasowo-zasadową organizmu. Produkty dozwolone w diecie alkalicznej to przede wszystkim warzywa, które mogą być zarówno spożywane na surowo, jak i też poddane działaniem pary w celu zachowania większości składników odżywczych. Owoce oraz kiełki, a także nasiona różnego rodzaju oraz orzechy także są wręcz wskazane i polecane jako nieodłączne elementy jadłospisu diety alkalicznej. Dieta zasadowe wyklucza definitywnie produkty kwasowe, jednak nie każdy ma świadomość, co dokładnie znajduje się wśród danej grupy. Zakazane są białka zwierzęce w każdej postaci, jajka, rafinowany cukier oraz mąka, ryż czy też makaron. Należy także wspomnieć, iż czarna kawa czy też herbata oraz alkohol, jako że stanowią bardzo silnie zakwaszające używki, są absolutnie zakazane w tym sposobie odżywiania. 

Tablety z dostępem do Internetu są świetną opcją na znalezienie smacznych przepisów zgodnych z zasadami diety alkallizującej. Co prawda dieta zasadowa jest dosyć restrykcyjna, jednak efekty uzyskane już po kilku dniach jej stosowania zdecydowanie wynagradzają podjęły wysiłek i zapewniają nam wspaniałe samopoczucie i niesamowitą energię. Z tego chociażby względu warto spróbować włączyć do naszego menu produkty o alkalicznym odczynie, co bez wątpienia zmniejszy nasze dolegliwości zdrowotne.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Take Good Care

Doskonałym uzupełnieniem

Doskonałym uzupełnieniem diety alkalicznej jest zielony jęczmień Take Good Care wspomagający proces odkwaszania organizmu i oczyszczania jelita grubego z toksycznych resztek pożywienia.

0
0
Portret użytkownika Jaro77

Ten artykuł to totalna

Ten artykuł to totalna bzdura, lepiej posłuchać na YOUTUBE Jerzego Zięby. Jadł 36 jajek tygodniowo i mimo swojego wieku wyglda wspaiale.

0
0

Skomentuj