Dieta zasadowa – najzdrowsze rozwiązanie?

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Jeśli odczuwasz takie dolegliwości jak: częste bakteryjne i wirusowe zakażenia, mało energii, bóle mięśni i kości, przesuszone włosy i skóra, wypryski na cerze, słaba koncentracja, niestabilna waga i wahania nastroju, istnieje prawdopodobieństwo, że twój organizm jest zakwaszony. Sprawdź jak sobie z tym poradzić.

Kluczem do naszego zdrowia, a przy tym dobrego samopoczucia jest dieta. Niestety w większości myśląc o diecie, kierujemy się zrzuceniem zbędnych kilogramów. Zapomina się przy tym, że dietą można również pomóc naszemu zdrowiu.

 

Zakwaszenie organizmu wynika z nieprawidłowej diety. Szczególnie przyczyniają się do niego produkty wysoko przetworzone typu instant, np. zupki chińskie, gorące kubki, dania do odgrzania w mikrofali. Także spożywanie nadmiernych ilości produktów o odczynie kwaśnym, np. pieczywo, sery, słodycze, mięso.

Zdrowy organizm funkcjonuje przy pH krwi w zakresie 7,35- 7,45. PH kwasowe jest neutralizowane przez dostarczany z pokarmu wapń, sód, potas oraz magnez. Dlatego szczególnie ważne jest, aby zachować równowagę pH w spożywanych produktach.


Dieta zasadowa opiera się przede wszystkim na produktach alkalicznych, które neutralizują szkodliwe kwasy. Jadłospis to w większości warzywa, kasze oraz owoce. Znacznie mniejszą część stanowi mięso, nabiał i cukry. Powinno się także pić dużo wody. Szczególnie silne właściwości odkwaszające posiada woda zjonizowana, którą można pozyskać przy użyciu specjalnego jonizatora.

 

Zakwaszenie w dłuższej perspektywie czasu skutkuje chorobami. Jest to m. in. nadciśnienie, cukrzyca, otyłość oraz depresja. W kwaśnym pH dodatkowo łatwo rozwijają się nowotwory, a utrzymywanie pH zasadowego znacznie ogranicza ryzyko ich wystąpienia.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Robert

Oglądałem kiedyś program, w

Oglądałem kiedyś program, w którym lekarz wypowiadał się na temat zakwaszenia organizmu. Stwierdził, że jest to bujda na resorach, bo każdy organizm sam sobie z tym świetnie radzi. Natomiast termin zakwaszenia powstał, bo suplementy to wspaniały biznes.

0
0
Portret użytkownika Bobis

Zdrowa dieta, bardzo ważna

Zdrowa dieta, bardzo ważna wiadomo, ale co zrobić ja już mamy zakwaszony organizm, jak go oczyścić? Słyszałem, że dobre są naturalne metody np. proszek zasadowy, można go kupić w sklepie Langsteiner , z tego co czytałem zawiera takie mikroelementy jak mangan, cynk, miedź, wapń, magnez, żelazo i potas. Co wy na to?

0
0

Skomentuj