Dlaczego komary "kochają" niektórych ludzi bardziej od innych?

Kategorie: 

www.sxc.hu

Wraz z nastaniem lata, aktywność komarów i innych gryzących owadów gwałtownie wzrasta. Większość z nas zadaje sobie pytanie: jak to jest, że z grupy osób, większość tych małych krwiopijców wybiera sobie jedną lub dwie osoby, które oganiają się bez końca, gdy tymczasem pozostali pozostają prawie nietknięci. Niektórzy naukowcy twierdzą, że tylko 10% populacji ludzkiej jest najbardziej atrakcyjna dla komarów, inni podają, że odsetek ten wynosi 20%. Najnowsze badania dowodzą, że preferencje smakowe tych owadów nie mają związku, ani z zapachem perfum, ani z poziomem glukozy we krwi, czy z kolorem włosów.Zbadaniem tematu zajęli się naukowcy z Centrum Kontroli Chorób w USA. Wyniki ich badań wykazały, że większość mitów dotyczących komarów (np. że wolą blondynki) jest nieprawdziwa, a rzeczywistość wygląda jednak zupełnie inaczej.

 

Komary biorą przede wszystkim na cel duże osoby. Duzi ludzie emitują dwutlenek węgla w dużych ilościach, a to on właśnie przyciąga komary. Dlatego komary przeważnie gryzą bardziej dorosłych, niż dzieci. Mali krwiopijcy preferują także sportowców, ponieważ po treningu w ich organizmie wydziela się kwas mlekowy, co silnie działa na te owady. Jeśli dodamy do tego dwutlenek węgla, który wydziela sportowiec oddychając ciężko podczas treningu, taki człowiek jest na z góry straconej pozycji. Kolejnym, z karty ulubionych dań komarów, jest cholesterol. Osoby cieszące się szybkim metabolizmem, szybko radzą sobie z cholesterolem, a produkty uboczne tego procesu pojawiają się na ich skórze.


Podsumowując, przyczyn miłości komarów do niektórych osób może być bardzo dużo. Naukowcy nie wykluczają również, że istnieje rodzaj ludzi, które komary gryzą z mniejszą częstotliwością, ponieważ ich ciało produkuje zsyntetyzowany środek odstraszający owady, co je skutecznie zniechęca.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Jola

wielka bzdura.czworo nas w

wielka bzdura.czworo nas w domu i tylko jedna córka ciągle kąsana przez komary jest a śpi z siostrą w tym samym pokoju. więc nie wybierają większych osób. czytałam gdzieś, że pot , zapach ciała człowieka je przyciąga a nie wzrost.

0
0
Portret użytkownika bullik

o dupe rozbic takie badania,

o dupe rozbic takie badania, z ktorych wynika ze przyczyn moze byc wiele, a i tak te wymienione sa chybione, bo ja uprawiam sport silowy i jestem przez to duzy Smile 94 kg i od zawsze mniej mnie gryzly, a moja zona co jest szczupla to kasaja na potege.. ale nie dziwie sie komarom, bo sam sie nie moge przy niej pochamowac Smile

0
0

Skomentuj