Dlaczego nigdy nie powinniśmy ignorować pewnych rodzajów bólu?

Kategorie: 

dreamstime.com

W dobie zapracowania, braku czasu i powszechnej dostępności leków przeciwbólowych nauczyliśmy się nie przejmować wszelkiego rodzaju dolegliwościami bólowymi. Jednak bólu, który pojawia się nagle i towarzyszy mu gorączka, nie wolno nigdy ignorować. 

 
Natychmiastowej konsultacji z lekarzem wymagają następujące rodzaje bólu:
 
Silny i nagły ból głowy
Ten rodzaj bólu może być oznaką tętniaka lub obrzęku niektórych części tętnicy. Ból głowy w większości przypadków mija po przyjęciu powszechnie dostępnych środków przeciwbólowych, jednak ten rodzaj bólu nie przejdzie po ich zażyciu. W takim przypadku nie jedz do lekarza. Zadzwoń natychmiast po karetkę, ponieważ ból głowy może być objawem pękniętego tętniaka, który może w szybkim tempie doprowadzić do uszkodzenia mózgu.
Warto pamiętać, że nigdy nie należy w przypadku takiego bólu głowy przyjmować aspiryny, ponieważ może ona zwiększyć poziom krwawienia do mózgu. Różnica pomiędzy tego typu bólem a migreną jest taka, że migrenie towarzyszy dodatkowo wrażliwość na światło i dźwięk, nudności i te objawy pojawiają się stopniowo, a nie gwałtownie. W szpitalu personel medyczny prawdopodobnie wykona tomografię komputerową głowy i jeśli zaobserwują krwawienie, jego zatrzymanie będzie wymagało natychmiastowej operacji. 
 
Ostry i nagły ból między łopatkami
Ten ból może  być objawem zapalenia stawów lub ataku serca. Wraz z tym rodzajem bólu pojawiają się nudności, ból szczęki i duszności. Od objawów bólu mięśni, odróżnia go przede wszystkim to, że pojawia się on gwałtownie,  a nie narasta stopniowo i powoli.  Takie schorzenie również wymaga natychmiastowego wezwania pomocy.
 
Ból dolnej środkowej pleców wraz ze wzrostem temperatury ciała
Taki rodzaj bólu może być objawem infekcji nerek. Częściej występuje u kobiet, gdy bakterie z dróg moczowych docierają do nerek i wywołują zakażenie. Jednym z  pierwszych objawów infekcji nerek jest ból podczas oddawania moczu. Zwlekanie z wizytą u lekarza i nie podjęcie antybiotykoterapii na czas może spowodować trwałe uszkodzenie nerek.
 
Ból, który szybko narasta i koncentruje się w dole brzucha, po prawej stronie
Zwykle przyczyną takiego bólu jest zapalenie wyrostka robaczkowego. Ból zaczyna się w środkowej części brzucha, a następnie przesuwa się w dół i prawo. Jedynie jak najszybsze wykonanie operacji ochroni chorego przed przeniesieniem się zapalenia do jamy brzusznej. A to już stan zagrażający życiu.
 
Bóle menstruacyjne, których nie łagodzą leki
Śluzówka macicy u kobiety może rozwijać się poza macicą. Takie wszczepianie się komórek błony śluzowej macicy do innych narządów nazywa się endometriozą, wędrującą, śluzówką macicy lub gruczolistością. Silne bóle miesiączkowe, połączone z obfitymi, długimi krwawieniami menstruacyjnymi, plamieniami okołomiesiączkowymi mogą być właśnie oznaką tego problemu.
Stan ten może wpływać negatywnie również na płodność kobiety, dlatego wystąpienie podobnych dolegliwości wymaga niezwłocznej konsultacji z lekarzem ginekologiem. Jeśli ból nie ustaje, pomimo przyjmowania przepisanych leków, może być konieczna operacja w celu usunięcia nieprawidłowych tkanek. 
 
Ból zęba, który nie pozwala spać
Zaciskanie lub zgrzytanie zębami może doprowadzić do zapalenia nerwu zęba i może niszczyć zęby. Ząb również może ukruszyć się aż do korzenia, często wtedy jedynym rozwiązaniem jest usunięcie korzenia. Powodem takiej sytuacji często jest stres. 
Najlepszym wyjściem może okazać się stosowanie różnego rodzaju nakładek na zęby, żeby zapobiec zgrzytaniu, a jeśli infekcja już trwa, może się okazać konieczne  leczenie kanałowe chorego zęba, w celu usunięcia bakterii.
 
Ból któremu towarzyszy mrowienie w plecach
Taki ból może być objawem przepukliny kręgosłupa (wypadnięcia dysku), czyli wysunięcia się jądra miażdżystego krążka międzykręgowego poza przestrzeń międzykręgową i ucisk na rdzeń lub nerwy, które od niego odchodzą. Przyczyną urazu może być przeciążenie kręgosłupa podczas podnoszenia ciężarów.
Jeśli plastry termiczne przeciwbólowe nie rozwiązują problemu prawdopodobnie nerw rdzeniowy został wciśnięty pomiędzy dyski kręgosłupa. Aby zapobiec trwałemu uszkodzeniu nerwu kręgowego należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem.
 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika ....................

Zachecam do noszenia chipów

Zachecam do noszenia chipów rfid a zapewniam wqs że skorzystacie na tym ponieważ chipy rfid sprawdzą wasz stan zdrowia, obajwami jest ciezko znaleźć przyczynę choroby ale na szczęsice jest rewolucja są chip rfid i zachecam was do noszenia chipów rfid. Ludzie Zapewniam ws że skrozystacie na chipach rfid nei mówię tego dla przyjemnosci ale po to aby wam było lepiej. poźniej jak beda obajwy choroby to na leczenei moze byc za późno.

0
0
Portret użytkownika jozef

Człowieku zastanów się jesli

Człowieku zastanów się jesli wszczepisz sobie chip będziesz juz w reku masonerii itp poczytaj dowiedz sie więcej na temat rfid chip dzięki któremu będziesz w pełni inwigilowanyi kontrolowany ostrzegam i Prosze Nie godzcie sie nnigdy w zyciu na te chipy ludzkosc stoi na skraju calkowitej inwigilacji i kontroli umyslow pomyslcie chwile chociaż zanim kto kolwiek z was zdecyduje sie na chip rfid napiszcie sobie plusy i minusy tego ustrojstwa to naprawde prowadzi do zaglady ludzkosci ja osobiscie jestem od kilku miesiecy atakowany przez haarp ktos codziennie probuje wedrzec sie do mojego mózgu blagam was nie robcie tego; (

0
0
Portret użytkownika ona

Zachecam do wszczepienia

Zachecam do wszczepienia sobie .. za cala moja rodzine, czip rfid, jak i inne czipy  :) Dziekuje

0
0

Skomentuj